Home / Dünya Ülkeleri / YOUTUBE İsrail’e Hizmette Kusur Etmiyor
YOUTUBE Israil'e Hizmette Kusur Etmiyor

YOUTUBE İsrail’e Hizmette Kusur Etmiyor

Filistin direnişine ait sitelere ve videolara karşı medya alanında savaşını sürdüren Youtube sitesi Moqawma Press (Direniş Medya) kanalının görüntü dosyalarını yayından kaldırdı.

Bu kanalın Youtube üzerinden Filistin direnişiyle ilgili görüntüler yayınladığı ifade edildi.

Söz konusu kanalın yetkililerinin yaptığı açıklamalara göre Youtube sitesi, Moqawma Press’in görüntü dosyalarını ilk kez yayından kaldırdı. Bu görüntülerin çok sayıda izleyici tarafından izlendiği ifade edildi.

GÖZAT  Filistin'in 3 Yaşındaki YOUTUBE Fenomeni

Kanalın yetkilileri kendilerinin facebook’ta açtıkları sayfalarının da daha önce on kez kapatıldığını, twitterde açtıkları taglarının ise üç kez kapatıldığını dile getirdiler.

Moqawma Press yetkilileri herhangi bir gerekçe gösterilmeden sayfalarının veya bağlantılarının bu şekilde kaldırılmasının, görüntü dosyalarının silinmesinin ifade özgürlüğüne getirilen bir engel olduğunu dile getirdiler.

GÖZAT  Filistin'in 3 Yaşındaki YOUTUBE Fenomeni

Moqawma Press kanalının yetkilileri bütün engellemelere rağmen yine de mesajlarını izleyicilere ve okuyuculara ulaştırmak için ellerindeki bütün imkânları değerlendireceklerini, var olan bütün güçlerini kullanacaklarını ifade ettiler. Açıklamalarında “Kullanmamız mümkün olan bütün medya araçları vasıtasıyla dünyaya ve toplumlara seslenmeye çalışacağız” dediler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

fifteen − 7 =