Home / Filistin Direnişi / Mazlum YEMEN Halkı FİLİSTİN ve KUDÜS İçin Yürüdü

Mazlum YEMEN Halkı FİLİSTİN ve KUDÜS İçin Yürüdü

Arabistan öncülüğündeki koalisyonun saldırısı altında olan ve milyonlarca insanın açlık - salgın hastalık ile yüz yüze olduğu Yemen'de, mazlum halk Filistin ve Kudüs'ü unutmayarak yüzbinlerle meydanlara indi.

Yürüyüşte yapılan açıklamalarda, Filistinlilerden kendilerini Arap dünyasında yaşananlarla meşgul etmemeleri ve en önemli olarak siyonist düşmanı görmeleri istendi.

Sana’da düzenlenen Filistin ve Kudüs’e desteği içeren görkemli yürüyüşte, Filistinlilere hitaben, “Terör rejimi İsrail’in bu zamana kadar engel olamadığı cihat ve manevi hareketi devam ettirmelisiniz” denildi.

GÖZAT  TÜRKİYE'de 10 Binler KUDÜS İçin Toplandı

Yemenliler Amerika ve siyonist İsrail’in her türlü varlığına da karşı mücadeleyi sürdüreceklerini söylediler.

Yemen halkının İslam dünyasının en önemli meselesi olarak Filistin meselesini bildiğini ve bundan dolayı Filistin meselesini asla geri planda tutmayacağını belirtilen açıklamarda, ‘Zira, Kudüs müslümanların ilk kıblesidir ve Filistin meselesi de İslam dünyasının öncelikli meselesidir ve Yemen halkı da, bu meseleyi kendi öncelikli meselesi görüyor ve Filistin halkının yanındadır’ ifadeleri yer aldı.

GÖZAT  Filistin KADIN Birliğinden KUDÜS'e Destek

Yemenli on binlerce kişi dün ‘Kudüs, müslümanların, toprağı ve ilk kıblesidir’ başlıklı yürüyüşe katılarak Filistin halkına desteğini göstermiştir.

Göstericiler protesto yürüyüşünde, terör rejimi İsrail’in Filistin halkı ve İslam ümmetine yönelik cinayet ve işgalini kınayan sloganlar atarken, müslümanların bu cinayet karşısında görevlerini yerine getirmeleri çağrısında bulundular.