Home / Filistin / Gazze / Yahya Sinvar’dan GAZZE Hakkında Önemli Açıklamalar
Yahya Sinvar'dan GAZZE Hakkinda Onemli Aciklamalar

Yahya Sinvar’dan GAZZE Hakkında Önemli Açıklamalar

Hamas Gazze Siyasi Birimi Başkanı Yahya Es-Sinvar, Hamas'ın Gazze'deki yönetiminin bu kadar hazırlık yapmayı gerektirecek kadar önemli olmadığını belirtti.

Yahya Es-Sinvar, Hamas’ın yaptığının özgürlük projesinin hazırlığı olduğunu ifade etti.

Es-Sinvar, bir grup yazar ve siyasi analistle yaptığı ve dört saat süren görüşmede, Hamas’ın Gazze Şeridi’nin Filistin’den koparılmasına ne pahasına olursa olsun izin vermeyeceğini bildirdi.

GÖZAT  HAMAS: Gazze'deki GERGİNLİK İsrail'in Ürünü

Hamas lideri Gazze’nin Filistin topraklarından ayrılmasının milli projenin intiharı anlamına geldiğini belirtti.

Muhammed Dahlan’la yapılan anlaşmanın milli projeyi ayağa kaldırmayı hedeflediğini kaydeden Es-Sinvar, Hamas’ın elinde birçok güçlü kartın olduğunu dile getirdi.

Es-Sinvar, Filistin davasının başına gelen Oslo Anlaşması ve bölünmüşlük gibi hallerin Filistin davasını zayıflattığına dikkat çekti.

GÖZAT  Gazzeli Balıkçılara EŞLERİNDEN DESTEK

Hamas’ın Filistin Yönetimi Başkanı Mahmud Abbas ile ilişkilerine de değinen Es-Sinvar, hareketlerinin Abbas’ın yüzüne kapılarını kapatmadığını bildirdi.

Es-Sinvar, Gazze’deki Hükümet İdare Komitesi’nin halihazırdaki sorunları olmadığına işaret ederek, “Hükümet İdare Komitesi’nin lağvedilmesi sorunu çözecekse bu kararı vermek çok kolay. Fakat Hükümet İdare Komitesi’nin lağvedilmesi sorunu çözmeyecek” dedi.

GÖZAT  HENİYYE: Abluka Kalkmadan BÜYÜK DÖNÜŞ De Bitmeyecek!

Hamas lideri, milli projenin inşası için herkesle diyaloğa ve işbirliğine hazır olduklarını kaydederek, Hamas’ın diğer gruplarla ilişkilerinin gayet iyi olduğunu belirtti.

İşgal rejimiyle şu an çatışma istemediklerini kaydeden Es-Sinvar, işgalcilerden gelecek olası bir saldırıya ise karşılık vermeye hazır olduklarını ifade etti.

Toplantıda Es-Sinvar’ın yazarların ve siyasi analistlerin görüşlerini de dinlediği öğrenildi.