PAKİSTAN: İsrail Dünyada KAOS Unsuru!

PAKİSTAN: İsrail Dünyada KAOS Unsuru!

Pakistan içişleri bakanı ve Halk partisi üst düzey üyesi Rahman Melik, siyonist İsrail rejiminin, işgalci
Ana Sayfa İşgalci Yahudi Yerleşimciler, Mescidi Aksa 23 Aralık 2016

Yahudi Yerleşimciler Mescidi Aksa’ya Baskın Düzenledi

Yahudi yerleşimcilerden oluşan gruplar bu sabah işgal polisinin ve özel kuvvetlerin yoğun güvenlik önlemleri altında El-Mağaribe Kapısı'ndan girerek Mescid-i Aksa'ya baskın düzenledi.

İşgal güçlerinin baskın boyunca Mescid-i Aksa’nın avlusunda Yahudi yerleşimcilere eşlik ettiği ve etraflarını kuşattığı bildirildi.

İşgal güçlerinin El-Mağaribe Kapısı’nı baskından önce açarak Mescid-i Aksa’ya girdiği ve baskına katılacak Yahudi yerleşimcileri korumak için avluda önlem aldığı kaydedildi.

İşgal güçlerinin baskınlara karşı direndikleri için isimlerini kara listeye aldığı kadın aktivistlerden ve diğer kadınlardan birçok kişinin Mescid-i Aksa’ya girmelerine izin vermediği ifade edildi.

Yahudi yerleşimcilerin Mescid-i Aksa’ya baskın için genellikle cemaatin az olduğu sabah saatlerini tercih ettiği ve sabah baskınlarının saat 07:00’de başladığı kaydedildi.

Mescid-i Aksa’yı Yahudiler ve Müslümanlar arasında zaman ve mekan bakımından ikiye bölme planları yapan işgal yönetimi bu planlarını hayata geçirebilmek için Yahudi yerleşimcileri Mescid-i Aksa’ya baskın düzenlemeye teşvik ediyor.

Scroll Up