Home / Siyonist İsrail / İşgalci Yahudi Yerleşimciler / YAHUDİ Yerleşimciler Mescidi Aksa’ya BASKIN Yaptı

YAHUDİ Yerleşimciler Mescidi Aksa’ya BASKIN Yaptı

Yahudi yerleşimcilerden oluşan gruplar Mescid-i Aksa'ya baskın düzenledi.

Yerel kaynaklar, işgal rejimi polisinin onlarca Yahudi yerleşimcinin El-Mağaribe Kapısı’ndan Mescid-i Aksa’ya girmesine izin verdiğini ve avluda bir süre dolaşan yerleşimcilerin daha sonra Es-Silsile Kapısı’ndan çıktıklarını bildirdi.

Öğleden önceki baskına 44 Yahudi yerleşimcinin katıldığı, işgal polisinin ve özel kuvvetlerin baskına katılan yerleşimciler için yoğun güvenlik önlemleri aldığı ifade edildi.

GÖZAT  El-Hatib: İŞGAL Bakanlarının AKSA Girişimi TEHLİKELİ

Yahudi yerleşimcilerin baskın sırasında Kubbetu’s-Sahra’yı gördüklerinde cemaati rahatsız edecek şekilde fotoğraf çekindikleri ve Er-Rahme Kapısı yakınlarında ayin yaptıkları kaydedildi.

Mescid-i Aksa’yı Yahudiler ve Müslümanlar arasında zaman ve mekan bakımından ikiye bölme planları yapan işgal yönetimi, oldubitti yaparak bu planlarını hayata geçirebileceği zemini hazırlamaları için Yahudi yerleşimcileri Mescid-i Aksa’ya baskın düzenlemeye teşvik ediyor.

GÖZAT  Siyonist Yerleşimciler 3 Filistinliyi Yaraladı

İşgal güçlerinin himayesinde Mescid-i Aksa’ya giren Yahudi yerleşimciler, bir süre avluda dolaştıktan sonra Es-Silsile Kapısı’ndan çıkıyor.

İşgal polisi Yahudi yerleşimcilerin Mescid-i Aksa’ya baskın düzenlemesine öğleden önce ve sonra olmak üzere iki ayrı zaman diliminde izin verirken, Yahudi yerleşimciler baskınlar için daha çok cemaatin az olduğu sabah saatlerini tercih ediyor.