Home / Filistin / Filistin İşgal / YAHUDİ Yerleşimciler FİLİSTİNLİ Ailenin Evine EL KOYDU

YAHUDİ Yerleşimciler FİLİSTİNLİ Ailenin Evine EL KOYDU

İşgalci Yahudi yerleşimcilerin, işgal altındaki Batı Şeria’nın el-Halil kentine bağlı Devra beldesinde Filistinliler ait bir eve el koyduğu bildirildi.

İşgalci İsrail polisi eşliğinde Devra beldesinin Ayn Dable mahallesine gelen bir grup Yahudi yerleşimcinin Filistinli Hariybat ailesine ait eski bir evi bastığı ve evin üzerine işgalci İsrail bayraklarını astığı belirtildi.

GÖZAT  YAHUDİ Yerleşimciler 300 ÜZÜM Ağacını Kesti

Bu arada, işgalci Yahudi yerleşimcilerin eve kendilerine ait olduğunu iddia ederek el koyduğu belirtildi.

Kenanoğulları Mirası Koruma Derneği Başkanı, konu ile ilgili yaptığı açıklamada, işgal altındaki Batı Şeria’nın el-Halil kentinin güneyinde bulunan Filistinlilere ait eski evlerin işgalci Yahudi yerleşimcilerin hedefinde olduğunu belirterek, “el-Halil’in güneyinde bulunan eski evler Filistinlilere aittir, tapuları da Filistinlilerin ellerinde” ifadelerini kullandı.

GÖZAT  YAHUDİ Yerleşimciler Filistinlilerin KOYUNLARINI ZEHİRLEDİ

İşgalci Yahudi yerleşimciler işgal altındaki el-Halil’de sahte evrakla mülkiyet iddia ettikleri evlere İsrail askerleri eşliğinde el koyuyor.

Yahudi yerleşimciler sahte evrakla son 5 yılda 10 eve el koydu. İsrail ordusu da Yahudi yerleşimcilere bu konuda destek oluyor.