İSLAMİ CİHAD Bahreyn Heyetini KINADI

İSLAMİ CİHAD Bahreyn Heyetini KINADI

Filistin İslami Cihat Hareketi Basın Sorumlusu Davut Şahab, Bahreyn'den bir heyetin işgal topraklarına aç
Ana Sayfa Filistin, İşgalci Yahudi Yerleşimciler 25 Eylül 2017

YAHUDİ Yerleşimciler Filistinlilerin Evlerine SALDIRDI

Carmel Yahudi Yerleşkesi sakinlerinden bir grup Yahudi yerleşimci, El-Halil'in güneyindeki Yatta kentinin doğusunda yer alan Ummu'l-Hayr Mezrası'nda Filistinlilerin evlerine saldırdı.

Mezra sakinleri, Yahudi yerleşimcilerin  gece yarısı saat 00:30’dan erken saatlere kadar Filistinlilerin evlerine saldırdığını ve evlere girmeye çalıştıklarını, fakat mezra sakinlerinin evlerini korumak için seferber olduklarını, yerleşimciler ile yumruk yumruğa kavga ettiklerini ve taşlarla çatıştıklarını söyledi.

Yahudi yerleşimcilerin Çarşamba gününden bu yana yedi gündür bölge sakini Filistinlilerin evlerine gece yarısı saldırı düzenledikleri ve Kurban Bayramı sevincini mahvettikleri ifade edildi.

GÖZAT  Siyonistlerden Amerikan Yahudilerini İsrail'e Toplu Göç Adımları

El-Halil’in güneyindeki Halk Komiteleri Koordinatörü Ratib El-Cebur, Yahudi yerleşimcilerin saldırısına karşı evlerini korumaya çalışan Filistinlilerden birkaçının çatışmalar sırasında yaralandığını bildirdi.

Bu arada, işgal ordusunun Yahudi yerleşimcileri korumak amacıyla çatışmalara müdahale ettiği ve bölgede gerginliğin sürdüğü kaydedildi.

Scroll Up