Home / Filistin / YAHUDİ Yerleşimcilerden Birçok Mahalleye BASKIN
YAHUDI Yerlesimcilerden Bircok Mahalleye BASKIN

YAHUDİ Yerleşimcilerden Birçok Mahalleye BASKIN

Onlarca Yahudi yerleşimci dün akşam saatlerinde El-Halil kentinin Eski Belde semtinde bazı mahallelere baskın düzenledi.

Onlarca Yahudi yerleşimci Ebu İsnina Mahallesi, El-Karentina, Eş-Şuheda Caddesi ve Er-Remide’ye saldırarak evleri taşladı.

GÖZAT  YAHUDİ Yerleşimciler Filistinli Ailenin EVİNİ YAKTI

Yahudi yerleşimcilerin Filistinliler aleyhinde slogan attıkları, çirkin küfürler savurdukları ve Filistinlilerin kentten gitmelerini istedikleri bildirildi.

Yahudi Yerleşimine Karşı Gençler Platformu sözcüsü Filistinli gençlerin yerleşimcilerin daha başka mahallelere saldırmalarını önlemeye çalıştıklarını, bu nedenle işgalcilerle Filistinliler arasında çatışmaların yaşandığını ve işgal askerlerinin attıkları bombalardan çıkan yoğun dumandan birçok gencin etkilendiğini söyledi.

GÖZAT  Siyonist Yerleşimciler Mescidi Aksa'ya Saldırdı

Bu arada işgal güçlerinin dün sabah saatlerinden itibaren El-Halil’in Eski Belde semtinde yoğun güvenlik önlemleri aldığı belirtildi.

İşgal güçlerinin dün akşam ayrıca El-Halil kentinin kuzey girişi yakınlarında çevre yolu üzerinde barikat kurarak birçok aracı durdurduğu ve bu nedenle trafiğin tıkandığı ifade edildi.