ABD BM Temsilcisi: KUDÜS Kararı Değişmeyecek

ABD BM Temsilcisi: KUDÜS Kararı Değişmeyecek

Nikki Haley BM'deki konuşmasında şu küstah ifadelere yer verdi:''Filistin halkının çektiği acıların f
Ana Sayfa İşgalci Yahudi Yerleşimciler 27 Eylül 2017

YAHUDİ Yerleşimciler ARBEDE Çıkardı

Yahudi yerleşimciler Batı Yaka'nın kuzeyindeki Nablus kenti girişinde arbede çıkarırken, işgal güçleri de Cenin'in batısındaki Zebube köyünde evlere baskın düzenledi ve köy sakinlerine kötü muamelede bulundu.

Görgü tanıkları, Yahudi yerleşimcilerin Yithzhar Yahudi Yerleşkesi ve Havara Kışlası kavşağında toplanarak bölgede arbede çıkardıklarını söyledi.

Silahlı onlarca Yahudi yerleşimcinin Nablus’un güneyindeki Havara beldesi girişinde toplandığı ve Filistinliler aleyhinde sloganlar attığı, işgal ordusuna ait askeri devriyelerin yerleşimcileri seyretmekle yetindiği ve müdahalede bulunmadığı ifade edildi.

GÖZAT  Siyonist Yerleşimciler Filistinli Çiftçilere Saldırdı

Bu arada, işgal güçlerinin dün akşam Cenin’in batısındaki Zebube ve Rummane köyleri girişinde Cenin – Hayfa yolu üzerinde Filistinlileri aşağıladığı bildirildi.

Yerel kaynakların verdiği bilgiye göre, Salim Kışlası’ndan çıkan askeri devriyeler Zebube köyüne baskın düzenledi ve işgal askerleri köy sakinlerini sorgulamaya başladı.

GÖZAT  SİYONİST Yerleşimciler Filistinli 2 ÇOCUĞU Yaraladı

İşgal askerlerinin bir binanın önünde durarak barikat kurdukları, birçok kişiyi sokak ortasında sorguya çektikleri ve trafiği aksattıkları belirtildi.

Salim Kışlası’nın varlığının bölgede sürekli gerginliğe neden olduğu, işgal askerilerinin bölge sakinlerine baskı yaptığı ve gençlerin de işgal güçlerine karşılık verdiği kaydedildi.

Scroll Up