Home / Siyonist İsrail / İşgalci Yahudi Yerleşimciler / YAHUDİ “Sivil!!!” Yerleşimciler SİLAHLANIYOR
YAHUDI 'Sivil!!!' Yerlesimciler SILAHLANIYOR

YAHUDİ “Sivil!!!” Yerleşimciler SİLAHLANIYOR

Filistinli Güvenlik Uzmanları: Siyonist Rejimin yerleşimcilerin ateşli silah ruhsatı almasını kolaylaştırma ve yaygınlaştırma kararı, Filistinlilerin sokak ortasında infaz edilmesinin onaylanması ve İsrail hükümeti ve ordusunun ülkede emniyet ve huzur ortamını sağlama yönündeki zaafının itirafı anlamına gelmektedir.

İsrail İç Güvenlik Bakanı Gilad Erdan, direniş gruplarının operasyonlarıyla mücadele edebilmek için yerleşimcilerin silah bulundurma ruhsatlarının yaygınlaştırılması kararı aldı.

İsrail Hayom gazetesi kararı şu şekilde duyurdu: Bu karar, askeri birliklerde görev yapan askeri memurları ve hatta onların emeklilik dönemlerini de kapsıyor.

Konuyla ilgili olarak Filistinli güvenlik uzmanı Yusuf Eş-Şergavi bu kararın, Siyonist Rejim güvenlik kurumlarının Filistinlilerin operasyonlarını durdurma konusunda hâlâ sorunla karşılaştığının bir göstergesi olduğunu söyledi.

GÖZAT  SİYONİST Yerleşimciler ZEYTİN Ağaçlarını Yaktı

Eş-Şergavi verdiği röportajda şunları belirtti: Erdan’ın son kararı, İsrail hedeflerine yönelik yapılacak olan operasyonlar hakkındaki bilgi yetersizliğinden kaynaklanıyor.

Erdan’ın kararından önce orduda az sayıda rütbeliye ve orduda sıradan hizmet görevlilerine garnizonun dışında silah taşıma izni verilmişti.

Bu gazete Erdan’ın yeni yönergesinin amacının, Filistinli gençlerin 2015 Ocak ayından beri yapmakta oldukları Kudüs intifadası operasyonlarıyla mücadele etmek olduğu görüşünde.

GÖZAT  SİYONİST Yahudilerden MESCİDİ AKSA Çağrısı

İsrail Hayom gazetesi şöyle kaydetti: Birçok alanda İsrailli siviller silah kullanmaktaki maharetlerine rağmen operasyonlarla mücadele edebilecek güçte değiller.

Eş-Şergavi’ye göre bu karar Filistinlilerin katledilmesine davetiye çıkarıyor. Çünkü bu karar, belinde silah olan her bir Siyonist’e bir Filistinli ile karşılaşması halinde onu öldürme izni veriyor.

Hatta Siyonist katil asker Elor Azaria’nın Abdulfettah Eş-Şerif’i El-Halil’de şehit etmesi olayında görüldüğü gibi, Filistinli bir şahıs tehlike unsuru olmasa dahi her an öldürülebiliyor.

GÖZAT  Yusuf'un Kabri Bölgesinde Çatışma Yaşandı

Bu yönerge İsrail’in devlet ve ordu olarak güvenlik ve huzuru sağlama konusundaki yetersizliğini ve aynı şekilde İsraillilerin ordularına güvensizliklerini de gösteriyor.

Hayom gazetesi bu yönergenin, görevden ayrılmış binlerce hizmetlinin sözde “Filistin Terörü”ne karşı savaşta orduya yardım için geri dönmeleri anlamına geldiğini de belirtti.

Bilindiği gibi işgal askerleri ve Siyonist yerleşimciler Batı Şeria’da ve işgal altındaki Kudüs’te terörist eylemler bahanesiyle şu ana kadar 350 Filistinliyi şehit etti ve yüzlercesini de yaraladı.