Home / Dünya Ülkeleri / UNRWA Gazze İçin İşbirliğine HazırMIŞ!
UNRWA Gazze Icin Isbirligine HazirMIS!

UNRWA Gazze İçin İşbirliğine HazırMIŞ!

Birleşmiş Milletler Filistinli Mültecilere Yardım ve Çalışma Örgütü (UNRWA) Genel Direktörü Pierre Krahenbühl, Rami El-Hamdallah hükümetinin Gazze'de göreve başlamasından duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Krahenbül, Gazze kentinde düzenlediği basın toplantısında, işsizlik ve fakirlik başta olmak üzere Gazze Şeridi’nin sorunlarına çözüm bulmak için işbirliği yapılması gerektiğini ifade etti.

GÖZAT  TEDAVİ İzni Verilmeyen Gazzeli HASTA Vefat Etti

Elektrik, kanalizasyon ve Gazze Şeridi’nde Filistinlilerin yaşamlarında değişikliğe yol açacak hizmetler başta olmak üzere şartların iyileştirilmesinin önemine dikkat çeken Krahenbül, elektrik sorununun mutlaka çözülmesi gereken önemli bir sorun olduğunu belirtti.

UNRWA Genel Direktörü, Gazze Şeridi’ndeki onbinlerce işsiz gence iş imkanları sağlanmasının önemine de değindi.

GÖZAT  UNRWA'nın TÜNEL İddialarına HAMAS'tan Sert Tepki

Gazze Şeridi halkının karşı karşıya olduğu abluka ve işgal gibi başka sorunlarının da bulunduğunu dile getiren Krahenbül, İsrail’in engelleme çabalarına rağmen UNRWA’nın Filistinli mültecilere hizmet etmeye devam edeceğini söyledi.

Uluslararası toplumun Filistinli mültecileri unutmayacağını ifade eden Krahenbül, New York’ta gerçekleştirdiği son görüşmelerde aldığı yardımlarla UNRWA’nın bütçe açığını 126 milyon dolardan 77 milyon dolara indirdiklerini açıkladı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

12 + 19 =