Mazlum GAZZE Halkının Buruk BAYRAM Sevinci

Mazlum GAZZE Halkının Buruk BAYRAM Sevinci

Ramazan bayramın'da Gazze Şeridinde Filistinli ailelerin en çok sevdiği yiyecek kek. Bu yılki Ramazan Bay
Ana Sayfa Filistin, Gazze-Filistin Abluka, İslam Ülkeleri 17 Mart 2017

Türkiye-TİKA Filistin’de Çok Sayıda Projeyi Hayata Geçirdi

TİKA son on yıllarda, İsrail işgali ve ablukası altında bulunan Filistin topraklarında birçok insani yardım projesine imza attı.

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı (TİKA), son on yılda gerçekleştirdiği çok sayıda projeyle Filistinlilerin ihtiyaçlarına cevap veriyor.

TİKA 2005 yılında açtığı Filistin Ofisi aracılığıyla eğitim, sağlık, acil yardım, su ve kamu sağlığı, üretim sektörü, ortak tarihi mirasın korunması ile idari ve sivil altyapının güçlendirilmesi gibi alanlarda bugüne kadar 389 proje hayata geçirdi.

GÖZAT  Türkiye: İSRAİL İLE ESKİSİNDEN BİLE DAHA YÜKSEĞE

Bu projelerden 195’i işgal altındaki Batı Şeria’da, 71’i Doğu Kudüs’te, 123’ü de abluka altındaki Gazze Şeridi’nde gerçekleştirildi.

TİKA’nın sağlık alanında ise hastane inşasından tıbbi ekipman desteğine, sağlık personeline mesleki eğitim verilmesinden ambulans hibesine ve cerrahi operasyonların gerçekleştirilmesine kadar birçok alanda faaliyetleri devam ediyor.

GÖZAT  Gazze Elektrik Sorunu İçin Türkiye Yakıt Verecek

TİKA, Filistin’de eğitim alanındaki projelerini de yeni okul inşasından mevcut okulların tadilatına, bilgisayar laboratuvarları kurulumundan burs desteğine ve üniversitelerde Türkoloji bölümlerinin açılmasına kadar birçok alanda sürdürüyor.

   

Yorumlar

Scroll Up