ABBAS Güçlerinden Gençlerin İNTİFADA Adımlarına Engel

ABBAS Güçlerinden Gençlerin İNTİFADA Adımlarına Engel

Kaynaklar, Filistin Yönetimi güçlerine bağlı çok sayıda devriye aracının kapıya giden ana yolda gözle gör
Ana Sayfa Dünya Ülkeleri, İslam Ülkeleri, Siyonist İsrail 6 Aralık 2017

TÜRKİYE Cumhurbaşkanı: İSRAİL İle İlişkilerimiz KOPABİLİR

Türkiye Cumhurbaşkanı yaptığı konuşmada, Kudüs’ün Müslümanların kırmızı çizgisi olduğunu ve krizin sürmesi halinde Türkiye Yönetimi ile Siyonist İsrail arasında devam eden ilişkilerin kopabileceğini iddia etti.

ABD’nin Kudüs’ü işgal rejiminin başkenti ilan edeceği iddialarına değinen Erdoğan, Trump’ın söz konusu adımı atmasının Türkiye’nin işgal rejimiyle diplomatik ilişkilerini kesmesine yol açabileceğini iddia etti.

Türkiye Cumhurbaşkanı konuşmasında şu ifadeleri kullandı:

GÖZAT  Cumhurbaşkanı Erdoğan: KUDÜS Müslümanların NAMUSU

”Sayın Trump, Kudüs Müslümanların kırmızı çizgisidir. Bu bizim diplomatik ilişkilerimizi İsrail ile koparmaya kadar gidebilir. Amerika’yı buradan bir kez daha ikaz ediyoruz. Böyle bir adım atamazsınız. Eğer bu ısrar sürdürülürse İslam İşbirliği Teşkilatı dönem başkanı olarak toplantıyı organize eder gerekli adımları atarız.”

Bu arada, Beyaz Saray’dan yapılan açıklamada, Trump’ın Amerikan Büyükelçiliğini Tel Aviv’den Kudüs’e taşıma kararını açıklamayı ertelediği duyuruldu.

GÖZAT  İşgalci İsrail Kudüs'te FİLİSTİNLİLERE AİT Evi Yıktı

Beyaz Saray sözcüsü Hogan Gidley bu açıklamayı Trump’ı takip eden gazetecilere ABD Başkanı’nın Utah ziyaretinden başkent Washington’a dönüşü sırasında yaptı.

Gidley, Trump’ın ABD Büyükelçiliğinin Tel Aviv’den Kudüs’e nakledilmesi işlemini durdurma kararını imzalayıp imzalamayacağına birkaç gün içinde karar vereceğini söyledi.

Scroll Up