Home / Dünya Ülkeleri / TÜRKİYE Cumhurbaşkanı: İSRAİL İle İlişkilerimiz KOPABİLİR
TURKIYE Cumhurbaskani- ISRAIL Ile Iliskilerimiz KOPABILIR

TÜRKİYE Cumhurbaşkanı: İSRAİL İle İlişkilerimiz KOPABİLİR

Türkiye Cumhurbaşkanı yaptığı konuşmada, Kudüs’ün Müslümanların kırmızı çizgisi olduğunu ve krizin sürmesi halinde Türkiye Yönetimi ile Siyonist İsrail arasında devam eden ilişkilerin kopabileceğini iddia etti.

ABD’nin Kudüs’ü işgal rejiminin başkenti ilan edeceği iddialarına değinen Erdoğan, Trump’ın söz konusu adımı atmasının Türkiye’nin işgal rejimiyle diplomatik ilişkilerini kesmesine yol açabileceğini iddia etti.

Türkiye Cumhurbaşkanı konuşmasında şu ifadeleri kullandı:

GÖZAT  KUDÜSLÜ Aileye Zorla Kendi Evi YIKTIRILDI!

”Sayın Trump, Kudüs Müslümanların kırmızı çizgisidir. Bu bizim diplomatik ilişkilerimizi İsrail ile koparmaya kadar gidebilir. Amerika’yı buradan bir kez daha ikaz ediyoruz. Böyle bir adım atamazsınız. Eğer bu ısrar sürdürülürse İslam İşbirliği Teşkilatı dönem başkanı olarak toplantıyı organize eder gerekli adımları atarız.”

Bu arada, Beyaz Saray’dan yapılan açıklamada, Trump’ın Amerikan Büyükelçiliğini Tel Aviv’den Kudüs’e taşıma kararını açıklamayı ertelediği duyuruldu.

GÖZAT  TÜRKİYE: İsrail, KUDÜS'ün İslami Yapısını Bozuyor

Beyaz Saray sözcüsü Hogan Gidley bu açıklamayı Trump’ı takip eden gazetecilere ABD Başkanı’nın Utah ziyaretinden başkent Washington’a dönüşü sırasında yaptı.

Gidley, Trump’ın ABD Büyükelçiliğinin Tel Aviv’den Kudüs’e nakledilmesi işlemini durdurma kararını imzalayıp imzalamayacağına birkaç gün içinde karar vereceğini söyledi.