HAMAS’tan Mahmud Abbas’a KINAMA

HAMAS’tan Mahmud Abbas’a KINAMA

Hamas Hareketi, dün konuyla ilgili yaptığı açıklamada, Filistin davasının içinden geçmekte olduğu hassas
Ana Sayfa Gazze-Filistin Abluka, İslam Ülkeleri 19 Nisan 2017

Türk Kızılayından Gazze’ye LOJİSTİK MERKEZ

Türk Kızılayı, Gazze'de Afet ve İnsani Yardım Lojistik Merkezi kurulması için çalışma yürütüyor.

Türk Kızılayı Genel Başkanı Kerem Kınık yaptığı açıklamada, derneğin, kurulduğu 1868’den bu yana toplumsal dayanışmayı sağlamak, sosyal refahın gelişmesine katkıda bulunmak, ihtiyaç sahiplerine barınma, beslenme ve sağlık yardımı ulaştırmak için önemli görevler üstlendiğini söyledi.

İnsani yardım faaliyetlerini aralıksız sürdürdüklerini vurgulayan Kınık, Suriye ve Filistin’e yaptıkları yardımların sorunsuz devam ettiğini bildirdi.

GÖZAT  Siyonist İsrail'den TÜRKİYE'YE VERGİ JESTİ!!!

Gazze’ye insani yardımlarının sürdüğüne işaret eden Kınık, “Kızılay olarak bölgede yatırımlarımız var. Bunlardan en önemlisi Gazze Afet ve İnsani Yardım Lojistik Merkezi’nin inşası. Projelendirmesi, ihalesi ve yer teslimi yapıldı. İnşa ettiğimiz merkezi Filistin Kızılayına devredeceğiz, onlar aracılığıyla işletilecek.” dedi.

İsrail’in saldırısında vurulan Kudüs Hastanesinin de Türk Kızılayı aracılığıyla bakım ve onarımının tamamlanacağına dikkati çeken Kınık, şöyle konuştu:

GÖZAT  Türkiye: İsrail'in Güvenliğine Aykırı Girişimlere İZİN VERMEYİZ

“Bir yetimhanenin inşası tamamlandı. Hükümetimizin Gazze bölgesine enerji sağlanması ve su teminiyle alakalı, Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığının (TİKA) tarımsal desteklerle ilgili çalışmaları ile birtakım mikro kalkınma projeleri gibi faaliyetler devam ediyor. Yine bu sene Gazze’de TİKA’nın bir eğitim ve araştırma hastanesi inşası tamamlanarak açılacak.”

Scroll Up