Siyonist ZİNDANLARDA 213 Filistinli ŞEHİT Oldu

Siyonist ZİNDANLARDA 213 Filistinli ŞEHİT Oldu

Filistinli Esirler Cemiyeti ile Vicdan Esirleri ve İnsan Haklarını Koruma Kurumu bugün yayımladıkları ort
Ana Sayfa İslam Ülkeleri, Siyonist İsrail 9 Kasım 2017

SUUDİ Yazarın FİLİSTİN Pişmanlığı ve YAHUDİLERE Övgüsü

Suudi Arabistan’da bir köşe yazarının Yahudiler hakkında güzellemeler yapması ve Filistin’e yaptığı bağıştan dolayı pişmanlık duyması sosyal medyada tepki gördü.

Kraliyet yönetimine yakınlığıyla bilinen Şark gazetesinde geçtiğimiz gün, Yahudilerden sitayişle bahseden Suud el Fevzan adlı yazarın ifadeleri inanılır gibi değil.

GÖZAT  SİYONİST Yazar: ARABİSTAN İsrail'in Hayalindeki Ülke

ABD’de yaşadığı dönemde başından Yahudilerle başından geçenleri aktaran yazar, yazısında Yahudilere övgüler düzdü.

Yahudi bir tüccardan evine mobilya aldığını ancak bir süre sonra çıkan yangın nedeniyle mobilyaların hepsinin kül olduğunu belirten yazar, Yahudi esnafın yanan mobilyaların ücretini kendisinin karşıladığını söylemiş.

GÖZAT  Suudi ARABİSTANLI Siyasi Analistten FİLİSTİN DİRENİŞİ'ne Hakaret

Bunun üzerine yazar, garip bir şekilde Filistin’le bağlantı kurarak Filistin için yaptığı her bağıştan pişmanlık duyduğunu yazıyor.

Tek başına alındığında çok da anlam ifade etmeyecek bu cümleler, S. Arabistan’ın İsrail işgal rejimiyle ilişkilerin normalleştirilmesi yönünde başlattığı politikalar bağlamında ele alındığında farklı bir tablo karşımıza çıkıyor.

GÖZAT  CEZAYİRLİ Aktivistten ARABİSTAN'a: TRUMP'a Karşı Da İSLAM Ordusu Kurabilecek Misin?

Fevzan, yazısında “Ben Yahudilerin avukatı değilim” dediği halde yazının tamamında Yahudilerin avukatlığını yapmayı sürdürdü.

İslam Tarihi’ne uzanan yazar, “Yahudiler Hicaz’da yaşasaydı, ya öldürülür ya da sürülürlerdi” ifadesini kullandı. “Yahudiler, Hayber ve Medine’de yaşadılar. Tarih boyunca Medine ve Hayber ahalisinin sürüldüğüne dair bir şey duymadım” şeklinde konuştu.

GÖZAT  Filistin Direnişi: TRUMP'ın Arabistan-İsrail Ziyareti FİLİSTİN Aleyhine

Suud el Fevzan’ın bu sözleri sosyal medyada büyük tepki aldı. Bazı kullanıcılar, siyonistleştirme politikalarının yavaş yavaş Suudi yazarlarını da etkisi altına almaya başladığını kaydetti.

Özellikle eski İstihbarat başkanı Türki el Faysal’ın Mossad eski Başkanı ile Newyork’ta biraraya gelmesininse Suudi yönetiminin İsrail’le yakınlaşma sürecinin en büyük kanıtı olduğunu ifade etti.

Scroll Up