SİYONİST Uzman: Gazze’deki Direniş FÜZELERİ İsrail’i FELÇ Edecek

SİYONİST Uzman: Gazze’deki Direniş FÜZELERİ İsrail’i FELÇ Edecek

Direniş tünellerinin İşgalci israil güçleri için ağır kayba, askerlerin esir alınmasına ve Gazze sınırınd
Ana Sayfa Filistin Direnişi, İslam Ülkeleri, Siyonist İsrail 20 Ocak 2017

Suriye Muhalifi Liderden Filistinlilere Hakaret, İsrail’e Övgü

İsrail’deki bir konferansa davet üzerinde katılan ve Siyonist organizasyona katıldığı için Filistinliler tarafından protesto edilen Suriyeli “muhalif”, protestoya hakaretle cevap vererek Filistinlilerin İsrail’de “cennette yaşadığını” ileri sürdü.

Suriyeli “muhalifler”, İsrail’le işbirliği çabalarını artırırken, Filistinlilere de hakaretler başladı.

Times of Israel’in haberine göre, dün Kudüs’teki bir konferansta konuşan ÖSO yetkilisi İssam Zeytun, Filistinliler tarafından protesto edildi.

İsrail’le işbirliği yapan Suriyelilere tepkilerini gösteren Filistinliler, beklemedikleri bir tepkiyle karşılaştılar.

Sloganlarla etkinliğin devam etmesini engelleyen Filistinlilere konuşan Zeytun, “Suriye ile kıyaslandığında cennette yaşıyorsunuz” ifadelerini kullandı.

“Utanmalısınız” diye bağıran Zeytun, Kudüs İbrani Üniversitesi’ndeki bir etkinlikte konuşma yapıyordu.

Etkinlikten sonra protestoya “şaşırmadığını” söyleyen Zeytun, birçok Suriyeli ve Filistinlinin kendilerini hain olarak gördüklerini kaydetti.

Zeytun, Suriye’deki çatışmanın ve can kayıplarının boyutları düşünüldüğünde, kimsenin kendisini İsrail’de konuşma yapması ve bu durumu değiştirmeyi istemesi nedeniyle yargılamayacağını savundu.

Protesto sona erdikten sonra konuşmasına devam eden Zeytun, İsrail’in “muhaliflere” yaptığı tıbbi yardımın, Suriye nüfusunu daha fazla İsrail yanlısı yapmaya yetmediğini söyledi.

Zeytun İsrail’in siyasi düzeyde adımlar atması gerektiğini belirtirken, Suriye’nin güneyinde de bir “güvenli bölge” kurulması gerektiğini ileri sürdü.

Zeytun’a konferansta eşlik eden diğer isimler, Kürt gazeteci Sirwan Kajjo ve Siyonist Birlik milletvekili Ksenia Svetlova idi.

Haberin Asıl Kaynağı:

http://www.timesofisrael.com/syrian-oppositionist-says-palestinians-are-living-in-paradise/

Scroll Up