Home / Filistin / Mescidi Aksa / SOL Görüşlü YAHUDİLER İsrail’in AKSA İcraatlarını Protesto Etti
SOL Goruslu YAHUDILER Israil'in AKSA Icraatlarini Protesto Etti

SOL Görüşlü YAHUDİLER İsrail’in AKSA İcraatlarını Protesto Etti

Sol gürüşlü Yahudi aktivistler, Aksa'nın kapılarına kurulan metal arama dedektörlerinin kaldırılması talebiyle gösteri düzenledi.

Yaklaşık iki yüz kadar aktivist ellerinde, İsrail’in işgal altındaki Doğu Kudüs’teki uygulamalarını protesto eden ve Aksa’nın kapılarına kurulan dedektörlerin kaldırılmasını talep eden pankartlar taşıdı.

“İsrail hükümeti Kudüs’ü ateşe veriyor” sloganıyla düzenlenen gösteriye katılan aktivistler, hükümetin Doğu Kudüs ve Mescid-i Aksa’daki ihlallerine son vermesi yönünde sloganlar attı.

GÖZAT  İSLAMİ CİHAD Mescidi Aksa İçin UYARDI

Aktivistler, Aksa’nın kapılarına kurulan dedektörleri sembolize etmesi için kapı şeklinde benzer bir dedektörü Rivlin’in konutunun önüne getirdi.

Söz konusu gösteri, Mescid-i Aksa’nın iki gün ibadete kapalı kalması ve daha sonra kapılarına metal arama dedektörleri kurulmasının ardından İsrail tarafında konuyla ilgili düzenlenen ilk gösteri olma özelliği taşıyor.

GÖZAT  67 SİYONİST Mescidi Aksa'ya BASKIN Yaptı

İsrail televizyonu Kanal 2, polisin Aksa’nın kapılarındaki dedektörleri kaldırarak bunun yerine el dedektörleri kullanma kararı aldığını iddia etmişti ancak konuyla ilgili henüz resmi bir açıklama gelmedi.

Siyonist İsrail Bakanlar Kurulu toplantısında konunun yeniden ele alınarak bir açıklama yapılması bekleniyor.