Mahmud Abbas TÜRKİYE Cumhurbaşkanı İle Görüştü

Mahmud Abbas TÜRKİYE Cumhurbaşkanı İle Görüştü

Abbas ile Erdoğan’ın basına kapalı olarak gerçekleşen görüşmelerinin yaklaşık bir saat sürdüğü bildirildi
Ana Sayfa Büyük Üst Manşet, Dünya Ülkeleri, İslam Ülkeleri, Kudüs 6 Aralık 2017

SİYONİSTLERİ Kabul Eden Her Adım GEÇERSİZ ve YASA DIŞI

Yurtdışındaki Filistin Alimler Heyeti, ABD'nin Tel Aviv'deki büyükelçiliğini Kudüs'e taşıma planını, "bölgede tansiyonu yükseltecek düşmanca bir adım" olarak nitelendirdi.

Heyet tarafından yapılan yazılı açıklamada, ABD Başkanı Donald Trump’ın Kudüs’e yönelik planına işaret edilerek, bütün Müslümanların var olan güçleriyle buna karşı çıkmaları gerektiği vurgulandı.

Açıklamada, “Bu, düşmanca, tehlikeli bir gerilimi tırmandırma adımıdır ve Kudüs’ü üçüncü kutsal şehir addeden Müslümanların duygularına saygısızlıktır.” ifadeleri kullanıldı.

GÖZAT  "KUDÜS Düşerse İSLAM Dünyası Da Düşer"

ABD büyükelçiliğinin Kudüs’e taşınmasının, Hazreti Muhammed’in miraca yükseldiği yerin kutsallığına ve Mescid-i Aksa’ya yönelik ihlal anlamına geldiği belirtilen açıklamada, “Siyonistlerin varlığını kabul eden her adım geçersizdir ve yasa dışıdır.” denildi.

ABD Başkanı Trump’ın bugün Filistin Devlet Başkanı Mahmud Abbas, İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu ve Ürdün Kralı Abdullah ile telefon görüşmesi yaparak, ABD’nin Tel Aviv’deki büyükelçiliğini Kudüs’e taşıma ve Kudüs’ü İsrail’in başkenti olarak tanıma planını dile getirdiği bildirilmişti.

Scroll Up