Home / Büyük Üst Manşet / SİYONİSTLERİ Kabul Eden Her Adım GEÇERSİZ ve YASA DIŞI
SIYONISTLERI Kabul Eden Her Adim GECERSIZ ve YASA DISI

SİYONİSTLERİ Kabul Eden Her Adım GEÇERSİZ ve YASA DIŞI

Yurtdışındaki Filistin Alimler Heyeti, ABD'nin Tel Aviv'deki büyükelçiliğini Kudüs'e taşıma planını, "bölgede tansiyonu yükseltecek düşmanca bir adım" olarak nitelendirdi.

Heyet tarafından yapılan yazılı açıklamada, ABD Başkanı Donald Trump’ın Kudüs’e yönelik planına işaret edilerek, bütün Müslümanların var olan güçleriyle buna karşı çıkmaları gerektiği vurgulandı.

Açıklamada, “Bu, düşmanca, tehlikeli bir gerilimi tırmandırma adımıdır ve Kudüs’ü üçüncü kutsal şehir addeden Müslümanların duygularına saygısızlıktır.” ifadeleri kullanıldı.

GÖZAT  İSLAM Ülkelerinin İSRAİL Sevgisi UTANÇ Verici

ABD büyükelçiliğinin Kudüs’e taşınmasının, Hazreti Muhammed’in miraca yükseldiği yerin kutsallığına ve Mescid-i Aksa’ya yönelik ihlal anlamına geldiği belirtilen açıklamada, “Siyonistlerin varlığını kabul eden her adım geçersizdir ve yasa dışıdır.” denildi.

ABD Başkanı Trump’ın bugün Filistin Devlet Başkanı Mahmud Abbas, İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu ve Ürdün Kralı Abdullah ile telefon görüşmesi yaparak, ABD’nin Tel Aviv’deki büyükelçiliğini Kudüs’e taşıma ve Kudüs’ü İsrail’in başkenti olarak tanıma planını dile getirdiği bildirilmişti.