ABBAS Yönetimi Artık Bu SAÇMALIĞA Son Vermeli

ABBAS Yönetimi Artık Bu SAÇMALIĞA Son Vermeli

Bu tür örneklerin işgal güçleriyle güvenlik koordinasyonunun eskisi gibi devam ettiğini gösterdiğini beli
Ana Sayfa Filistin İşgal, Siyonist İsrail 27 Ekim 2017

Siyonistlerden Yeni YAHUDİ Mahallesi

İşgal hükümeti, Kudüs'ün kuzeyindeki Kalendiya kontrol noktası yakınlarında kurulu Atarot Yahudi Yerleşkesi sanayi bölgesi civarında Yahudi yerleşimciler için 10 bin konutluk yeni bir mahalle inşa etmeyi planlıyor.

İşgal rejimi başbakanı Benyamin Netanyahu’nun Atarot Yahudi Yerleşkesi sanayi bölgesi yakınlarında Kudüs’teki inşaat planına uygun bir şekilde yeni bir Yahudi mahallesinin inşasına başlanması amacıyla maliye ve iskan bakanlıkları arasındaki işlemlerin hızlandırılarak milyonlarca şikel tahsis edilmesi için çalıştığı belirtildi.

İşgal rejimi inşaat bakanı Yoav Galant, bunun önemli bir Siyonist çalışma ve planlar için tahsis edilen ilk bütçe olduğunu kaydetti.

GÖZAT  Et-Temimi Siyonist Mahkemeye: KAHROLSUN İŞGAL!

İşgal rejiminde faaliyet gösteren Şimdi Barış Hareketi de yeni Yahudi mahallesi planının siyasi açıdan ve planlama açısından delice olduğunu söyledi.

Şimdi Barış Hareketi, doksanlı yıllarda Har Homa Yahudi Yerleşkesi’nin inşa edilmesinden bu yana Kudüs’te Yeşil Hat’tın dışında Yahudi yerleşkesi inşa edilmediğine dikkat çekti.

Scroll Up