Home / Filistin / Filistin İşgal / Siyonistlerden Yeni YAHUDİ Mahallesi
Siyonistlerden Yeni YAHUDI Isgal Mahallesi

Siyonistlerden Yeni YAHUDİ Mahallesi

İşgal hükümeti, Kudüs'ün kuzeyindeki Kalendiya kontrol noktası yakınlarında kurulu Atarot Yahudi Yerleşkesi sanayi bölgesi civarında Yahudi yerleşimciler için 10 bin konutluk yeni bir mahalle inşa etmeyi planlıyor.

İşgal rejimi başbakanı Benyamin Netanyahu’nun Atarot Yahudi Yerleşkesi sanayi bölgesi yakınlarında Kudüs’teki inşaat planına uygun bir şekilde yeni bir Yahudi mahallesinin inşasına başlanması amacıyla maliye ve iskan bakanlıkları arasındaki işlemlerin hızlandırılarak milyonlarca şikel tahsis edilmesi için çalıştığı belirtildi.

İşgal rejimi inşaat bakanı Yoav Galant, bunun önemli bir Siyonist çalışma ve planlar için tahsis edilen ilk bütçe olduğunu kaydetti.

GÖZAT  İSRAİL'den Filistinliler ve Suriyeliler İçin YASA

İşgal rejiminde faaliyet gösteren Şimdi Barış Hareketi de yeni Yahudi mahallesi planının siyasi açıdan ve planlama açısından delice olduğunu söyledi.

Şimdi Barış Hareketi, doksanlı yıllarda Har Homa Yahudi Yerleşkesi’nin inşa edilmesinden bu yana Kudüs’te Yeşil Hat’tın dışında Yahudi yerleşkesi inşa edilmediğine dikkat çekti.