Home / Filistin / Filistin Şehitler / SİYONİSTLER Şehit ve Esir Evlerini YIKIYOR
SIYONISTLER Sehit ve Esir Evlerini YIKIYOR

SİYONİSTLER Şehit ve Esir Evlerini YIKIYOR

İşgal güçleri bu sabah erken saatlerde Ramallah'a bağlı Deir Ebu Meşal ve Silvad köylerinde şehitlere ve bir esire ait üç evi yıktı.

İşgal güçleri yaklaşık 50 askeri devriye aracı, kepçeler, buldozerler ve yıkım araçlarıyla birlikte sabah erken saatlerde kuzey girişinden köye baskın düzenleyerek sokağa çıkma yasağı ilan etti.

İşgal güçlerinin şehitler Bera İbrahim Ata ve Usame Ahmed Ata’nın evlerini yıktığı ve yıkım sırasında hiç kimseyi evlere yaklaştırmadığı belirtildi.

GÖZAT  İşgalci İsrail Güçleri Filistinli 2 Ailenin Evini Yıktı

İşgal güçlerinin ayrıca şehit Adil Ankuş’un evinin çevresindeki evleri zorla boşalttırdığı ve şehidin evini havaya uçuracağı kaydedildi.

Köyün çeşitli bölgelerinde işgal güçleriyle köy sakini gençler arasında çatışmaların yaşandığı ve Filistinli iki gencin plastik mermiyle yaralandığı ifade edildi.

GÖZAT  Siyonist Rejim ARAKİB KÖYÜNÜ 113. Kez Yıktı

İşgal güçlerinin ayrıca Ramallah’a bağlı Silvad beldesine baskın düzenleyerek esir Malik Hamid’in evini yıktığı bildirildi.

Yıkım sırasında işgal güçleriyle belde sakini onlarca genç arasında çatışma yaşandığı ve işgal güçlerinin bir genci gözaltına alarak aracına el koyduğu belirtildi.