Mahmud Abbas TÜRKİYE Cumhurbaşkanı İle Görüştü

Mahmud Abbas TÜRKİYE Cumhurbaşkanı İle Görüştü

Abbas ile Erdoğan’ın basına kapalı olarak gerçekleşen görüşmelerinin yaklaşık bir saat sürdüğü bildirildi
Ana Sayfa İşgalci Yahudi Yerleşimciler, Mescidi Aksa 29 Ocak 2017

Siyonistler Mescidi Aksa’ya Baskın Düzenledi

Siyonist Yahudi yerleşimciler, işgal güçlerinin yoğun güvenlik önlemleri altında El-Mağaribe Kapısı'ndan girerek Mescid-i Aksa'ya baskın düzenledi.

Yahudi yerleşimcilerin öğleden önce gerçekleştirdikleri baskının ardından işgal güçlerinin El-Mağaribe Kapısı’nı saat 10:30’da yeniden kapattığı ifade edildi.

Kudüs’teki İslami Vakıflar Dairesi, bu sabah toplam 35 Yahudi yerleşimcinin küçük gruplar halinde Mescid-i Aksa’ya baskın düzenlediğini ve yerleşimcilerin Mescid-i Aksa’nın avlusunda dolaşarak provokatif davranışlar sergilediklerini bildirdi.

Bu arada, Mescid-i Aksa’nın kapılarında görevli işgal polislerinin Mescid-i Aksa’ya giren Müslümanların kimliklerine çıkışta geri vermek üzere el koyduğu belirtildi.

Mescid-i Aksa’yı Müslümanlar ve Yahudiler arasında ikiye bölme planları yapan işgal yönetimi bu planlarını hayata geçirebilmek için Yahudi yerleşimcileri Mescid-i Aksa’ya baskın düzenlemeye teşvik ederken, yerleşimcilerin baskınlar için genellikle cemaatin az olduğu sabah saatlerini tercih ettiği kaydedildi.

Scroll Up