Home / Filistin / Mescidi Aksa / Siyonistlerin MESCİDİ AKSA Baskınları Yoğunlaşıyor

Siyonistlerin MESCİDİ AKSA Baskınları Yoğunlaşıyor

Mescid-i Aksa Müdürü Şeyh Ömer El-Kisvani, fanatik dini partilerin taraftarlarının düzenledikleri yürüyüşlerden sonra Mescid-i Aksa'ya baskınların arttığını bildirdi.

El-Kisvani, söz konusu yürüyüşlere Yahudi yerleşkeleri ve Yahudi dini okulları liderlerinin katıldığını söyledi.

GÖZAT  84'lük DEDE'nin 32 YILLIK Aksa NÖBETİ

Şeyh Ömer El-Kisvani yaptığı açıklamada, Yahudi yerleşimcilerin Mescid-i Aksa’ya düzenledikleri baskınlar sırasında avlunun çeşitli bölgelerinde asılsız rivayetlere dayalı yanlış bilgiler aldıklarını ifade etti.

Yahudi yerleşimcilerin El-Mağaribe Kapısı önünde toplanarak provokatif davranışlar sergilediklerini kaydeden El-Kisvani, Mescid-i Aksa’nın avlusunda ayin yapan ve fotoğraf çekinen yerleşimcilerin bu fotoğrafları diğer yerleşimcileri de baskına teşvik etmek amacıyla sosyal medyada yayınladığını belirtti.

GÖZAT  83 Siyonist Mescidi Aksa'ya BASKIN YAPTI

Şeyh Ömer El-Kisvani, işgal güçlerinin de Mescid-i Aksa kapılarındaki baskıcı tavrını sürdürdüğünü, öğrencilerden ve kadınlardan bazılarının Mescid-i Aksa’ya girmelerine izin vermediğini açıkladı.

Bu arada, işgal güçlerinin yoğun güvenlik önlemleri altında bu sabah 86 Yahudi yerleşimcinin Mescid-i Aksa’ya baskın düzenlediği bildirildi.