SİYONİST Askerler Filistinli ÇOCUĞU Yaraladı

SİYONİST Askerler Filistinli ÇOCUĞU Yaraladı

Yerel kaynaklardan alınan bilgiye göre, İsrail askerleri Beyt Ferik beldesine baskın düzenledi. Filistinl
Ana Sayfa Kudüs, Siyonist İsrail 4 Temmuz 2017

SİYONİSTLER Kudüs’te 1 Evi Daha YIKTI

İşgalci İsrail'e bağlı Kudüs Belediyesi ekipleri, işgal altındaki Doğu Kudüs'te "Filistinlileri yıldırma ve kenti Yahudileştirme politikalarının parçası" olarak Filistinlilere ait bir evi yıktı.

İsrail polisi eşliğinde Doğu Kudüs’ün Beyt Hanina beldesine gelen ekipler, Subeyh ailesine ait iskana hazır evi “ruhsatsız olduğu” gerekçesiyle yıktı.

Ev sahibi Ebu Ahmed Subeyh, İsrail’e bağlı Kudüs Belediyesi’nin Filistinlilere karşı bilinçli bir yıkım politikası yürüttüğünü söyledi.

Uzun süredir evini inşa etmeye çalıştığını belirten Subeyh, “Bu süreçte hiçbir şekilde belediyeden uyarı almadım. Ne zamanki evimi bitirme safhasına getirdim, o zaman yıkım ekipleri evimi yıkmaya geldi.” dedi.

GÖZAT  Siyonist Zulme Karşı Direnişin Vicdanı: RACHEL CORRİE + VİDEO

İsrail güçlerinin hiçbir kanuna uymadığını vurgulayan Subeyh, “Bir mafya gücüyle karşı karşıyayız.” ifadesini kullandı.

Filistin Kurtuluş Örgütü’ne bağlı Abdullah El-Havrani Araştırma ve Belgelendirme Merkezi’ne göre, İsrail makamları, geçen yıl Filistinlilere ait 488 ev ile çeşitli amaçlarla kullanılan 535 tesisi yıktı.

GÖZAT  SİYONİST Rejim Filistinli Ailenin Evini 2. Kez YIKTI

Siyonist İsrail makamları, Doğu Kudüs’te Filistinlilere ait binlerce evi “ruhsatsız” olduğu iddiasıyla yıkma tehdidinde bulunuyor.

İsrail’e bağlı belediyenin kendilerine ruhsat vermekten kaçındığını ve söz konusu uygulamanın hiçbir hukuki dayanağının bulunmadığını ifade eden Filistinliler ise bunun “İsrail’in yıldırma ve kenti Yahudileştirme politikalarının parçası” olduğunu belirtiyor.

Scroll Up