MISIR’daki HAMAS Heyetine 3 Lider Daha Katıldı

MISIR’daki HAMAS Heyetine 3 Lider Daha Katıldı

Hamas’ın enformasyon dairesi üyesi Tahir En-Nunu yapığı açıklamada, Hamas’ın başkan yardımcısı Şeyh Salih
Ana Sayfa Filistin İşgal, Siyonist İsrail 30 Ağustos 2017

SİYONİSTLER 1 Filistinli AİLENİN Daha Evini YIKTI

İşgal yönetimi yıkım ekipleri 1948'de işgal edilen Filistin topraklarındaki El-Lud kentinde Filistinlilere ait bir evi ruhsatsız inşa edildiği bahanesiyle yıktı.

İşgal güçlerinin sabah erken saatlerde evin bulunduğu mahalleye baskın düzenleyerek yıkım işlemi bitinceye kadar bölgeyi kuşatma altına aldığı kaydedildi.

El-Lud kentindeki Yusuf Tal Caddesi’nde bulunan ve Sened El-Fakir isimli Filistinliye ait olan evin sakinlerinin işgal güçlerince yıkımdan önce evden uzaklaştırıldıkları bildirildi.

GÖZAT  İSRAİL 1 EV Yıkar Biz 10 EV Yaparız

Görgü tanıkları, işgal polisinin Filistinlileri evin bulunduğu bölgeye yaklaştırmadığını, yıkım ekiplerinin işgal polisi ve özel kuvvetler himayesinde evi tamamen yıktığını söyledi.

Filistinli ailenin evi hakkında ruhsatsız inşa edildiği ve işgal belediyesinin imar planına göre bulunduğu yerden yol geçtiği gerekçesiyle yıkım kararının Mart ayında verildiği ifade edildi.

GÖZAT  SİYONİST İsrail ARAKİB Köyünü 116. Kez Yıktı

El-Fakir ailesinin evini erken saatlerde yıkan işgal belediyesinin yıkım bedeli olarak aileden 150 bin şikel talep ettiği belirtildi.

Ev sahibinin eşi Firyal El-Fakir, işgal belediyesinin oğulları için inşa ettikleri küçük bir evin peşine düştüğünü ve oğullarının evlenmek üzere olduğunu söyledi.

Scroll Up