Home / Filistin / Kudüs / SİYONİSTLER El-İseviyye’ye BASKIN Yaptı
SIYONISTLER El-Iseviyye BASKIN Yapti

SİYONİSTLER El-İseviyye’ye BASKIN Yaptı

İşgal güçleri Kudüs kentinin doğusundaki El-İseviyye beldesine baskın düzenleyerek evlere doğru ses bombaları ve plastik mermi attı.

Görgü tanıkları, işgal güçlerinin beldenin tüm girişlerini askeri ciplerle kapattığını, belde sakinlerinin giriş çıkışına izin vermediğini, beldenin tüm mahallelerinde ve ana caddesinde mevzilendiğini söyledi.

İşgal güçlerinin gençlere ve evlere doğru ses bombası ve plastik mermi attığını kaydeden görgü tanıkları, baskın sırasında yaralanan olmadığını ifade etti.

GÖZAT  Siyonistlerden 2 Filistin Köyüne Baskın

Bu arada, işgal polisi dün akşam Silvan beldesi sakinlerinden 18 yaşından küçük iki çocuğu 14 gün ev hapsi şartıyla serbest bıraktı.

Esirler ve Özgürlüğe Kavuşanlar Heyeti avukatı Muhammed Mahmud, 12 yaşındaki Mehdi Hudur ile 13 yaşındaki Kusay Zeytun’un işgal polisi tarafından iki hafta ev hapsi cezası verilerek serbest bırakıldığını söyledi.

GÖZAT  İsrail, El-Halil'de Filistinli 2 Genci Gözaltına Aldı

İşgal güçleri dün sabah erken saatlerde Silvan beldesine baskın düzenleyerek Hudur ve Zeytun dahil Filistinli beş çocuğu gözaltına almıştı.

İşgal güçlerinin ayrıca dün ikindiden sonra Kudüs’ün güneyindeki Cebel El-Mukebbir sakinlerinden Velid Visam Uveysat isimli genci evinin önünde darp ettikten sonra gözaltına aldığı öğrenildi.