Home / Filistin / Filistin İntifada / SİYONİSTLER Çatışmalarda 8 FİLİSTİNLİYİ Gözaltına Aldı
SIYONISTLER Catismalarda 8 FILISTINLIYI Gozaltina Aldi

SİYONİSTLER Çatışmalarda 8 FİLİSTİNLİYİ Gözaltına Aldı

İşgal polisinin 1948'de işgal edilen topraklardaki Yafa kentinde dün sabah erken saatlerde öldürdüğü Filistinli genç geceleyin binlerce kişinin katıldığı cenaze töreniyle toprağa verildi.

Yafa kenti sakinlerinden 22 yaşındaki Mehdi Cemal Es-Saadi’nin cenaze törenine katılanlar, işgal altındaki topraklarda yaşayan Filistinlilere yönelik ırkçı ayrımcılık yapmakla suçladıkları işgal polisi aleyhinde sloganlar attı.

GÖZAT  FİLİSTİNLİ Kılığına Giren SİYONİSTLER 4 Genci Gözaltına Aldı

Yafa kentinde gerginliğin hakim olduğu, işgal güçlerinin dün gece ve bu sabah erken saatlerde Filistinli sekiz genci gözaltına aldığı bildirildi.

İşgal polisi, gençlerin Es-Saadi’nin cenaze töreninin ardından düzenlenen protesto gösterilerine katıldıkları için gözaltına alındıklarını, gösteriler sırasında yolların trafiğe kapatıldığını ve araçların ateşe verildiğini öne sürdü.

GÖZAT  İŞGAL Güçleri 25 FİLİSTİNLİYİ Gözaltına Aldı

Yafa kenti sokaklarında işgal güçleriyle Filistinli gençler arasında çatışmaların yaşandığı, gençlerin işgal güçlerine taş ve boş şişe yağdırdığı belirtildi.

Bu arada, Es-Saadi’nin ailesi, Filistinli gencin işgal güçleri için hiçbir tehlike teşkil etmemesine rağmen kasıtlı olarak ve keyfi bir şekilde yargısız infazla öldürüldüğünü söyledi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

two × 3 =