MISIR’daki HAMAS Heyetine 3 Lider Daha Katıldı

MISIR’daki HAMAS Heyetine 3 Lider Daha Katıldı

Hamas’ın enformasyon dairesi üyesi Tahir En-Nunu yapığı açıklamada, Hamas’ın başkan yardımcısı Şeyh Salih
Ana Sayfa Filistin, Siyonist İsrail 6 Kasım 2017

SİYONİSTLER 2 Balıkçıyı Yaraladı

Gazze'deki Balıkçılar Sendikası Başkanı Eşref Eş-Şerafi, işgal donanmasının gözaltına aldığı balıkçı kardeşlerin kovalamaca ve gözaltı sırasında yaralandıklarını açıkladı.

Filistin Safa Haber Ajansı’na konuşan Eş-Şerafi, gözaltına alınan balıkçıların Hasan Ali Mikdad ve Ahmed Ali Mikdad olduklarını, işgal donanmasının her iki kardeşi götürdüğü yerin henüz öğrenilemediğini, işgal güçlerinin balıkçı kardeşlerin teknelerine de el koyduğunu ifade etti.

GÖZAT  İŞGAL Güçleri 17 Kişiyi YARALADI

Balıkçılara Yönelik İhlalleri Belgeleme Komitesi Koordinatörü Zekeriyya Bekir ise konuyla ilgili yaptığı açıklamada, işgal güçlerinin balıkçı Hasan Ali Mikdad’ın teknesine Es-Sudaniyye bölgesinin dört mil açığında el koyduğunu ve Filistinli balıkçıyla kardeşi Ahmed Ali’yi gözaltına aldığını söyledi.

Quds Press Haber Ajansı’na konuşan Bekir, işgal güçlerinin Filistinli balıkçıları gözaltına almadan önce teknelerine yoğun bir şekilde ateş açtığını bildirdi.

GÖZAT  Filistinli Genç Kıza DARP ve GÖZALTI

İşgal güçleri, Filistinli gruplarla işgal hükümeti arasında 26 Ağustos 2014’te Mısır’ın arabuluculuğuyla imzalanan ateşkes anlaşmasını sürekli ihlal ederek Gazzeli balıkçıları hedef alıyor.

İşgal güçlerinin geçen yıl Filistinli 125 balıkçıyı gözaltına aldığı, iki balıkçıyı şehit ettiği ve birinin cesedinin hâlâ bulunamadığı, onlarca balıkçıyı da yaraladığı belirtildi.

Scroll Up