Home / Filistin / SİYONİSTLER Saldırdı: 1 Kardeş ŞEHİT Diğeri YARALI
SIYONISTLER Saldirdi- 1 Kardes SEHIT 1'i YARALI

SİYONİSTLER Saldırdı: 1 Kardeş ŞEHİT Diğeri YARALI

Ramallah'ın kuzeybatısındaki Halamiş Yahudi Yerleşkesi yakınlarında bu sabah işgal askerlerinin açtığı ateş sonucu Filistinli bir genç şehit olurken kız kardeşi de yaralandı.

İşgal güçleri Filistinli iki kardeşi Kudüs’ün kuzeyinde ve Ramallah’ın kuzeybatısında yer alan Halamiş Yahudi Yerleşkesi yakınlarında ateş açarak yaraladı.

GÖZAT  İŞGAL Güçleri 1 Kişiyi YARALADI 7 Kişiyi GÖZALTINA Aldı

Filistin Sağlık Bakanlığı, daha sonra konuyla ilgili yaptığı açıklamada, 26 yaşındaki Muhammed Abdullah Ali Musa’nın şehit olduğunu duyurdu.

İşgalcilere ait 0404 sitesi, Filistinli bir gencin Halamiş Yahudi Yerleşkesi yakınlarında aracıyla çarpma eylemi girişiminde bulunduğunu, işgal askerlerinin gence ve araçta bulunan diğer kişiye ateş açtığını bildirdi.

GÖZAT  HAMAS'tan İsrail'e Uyarı: Cinayet - İhanet - Saldırıların Bedelini ÖDEYECEKSİN!

İşgal ordusuna yakınlığıyla bilinen sitenin haberinde, eylem girişimi sonucu işgal askerlerinden yaralanan olmadığı ve araç şoförünün ağır yaralandığı belirtildi.

Görgü tanıkları, işgal güçlerinin Filistinli gencin ve kız kardeşinin üzerine ateş açtığını, Filistinli gencin işgal rejimine ait bir hastaneye ve kız kardeşinin de Filistinlilere ait bir ambulansla Ramallah’taki bir hastaneye kaldırıldığını ifade etti.