Home / Filistin / SİYONİSTLER 1 Haftada 200 FİLİSTİNLİYİ Gözaltına Aldı
SIYONISTLER 1 Haftada 200 FILISTINLIYI Gozaltina Aldi

SİYONİSTLER 1 Haftada 200 FİLİSTİNLİYİ Gözaltına Aldı

Resmi rakamlara göre, işgal güçleri bir hafta içinde işgal altındaki Batı Yaka'da ve Kudüs'te yaklaşık 200 kişiyi gözaltına aldı.

Esirler ve Özgürlüğe Kavuşanlar Heyeti Araştırma ve Belgeleme Birimi Başkanı Abdunnasır Feravine, işgal güçlerinin son günlerde gözaltı operasyonlarını yoğunlaştırdığını söyledi.

Feravine, işgal güçlerinin çocukları, kadınları ve genç kızları, milletvekillerini ve siyasi liderleri gözaltına aldığını bildirdi.

GÖZAT  İŞGALCİLERDEN Batı Yaka ve Kudüs'te BASKIN

Bugün yayınladığı bildiride işgal güçlerinin gözaltılarını “gelişigüzel” olarak nitelendiren Feravine, işgalcilerin geçmişten ders almadıklarını ve Filistinlilerin iradelerini kırmak için boşuna çabalarını sürdürdüklerini ifade etti.

Feravine, 1967’den bu yana devam eden gözaltı furyalarının, ağır ihlallerin ve büyük cinayetlerin Filistinlilerin azmini kıramadığını dile getirdi.

GÖZAT  İsrail Kudüs ve Batı Şeria'da 27 Filistinliyi Göz Altına Aldı

Keyfi gözaltıların Filistinlilerin intifadasını durduramayacağına dikkat çeken Feravine, uluslararası topluma seslenerek İsrail’in ihlallerine ve cinayetlerine son vermek için acilen müdahalede bulunmasını istedi.

Kudüs kentinde ve Batı Yaka’nın çeşitli bölgelerinde son günlerde gerginlik ve çatışmalar yaşanırken işgal güçleri bu sabah erken saatlerde  Batı Yaka ve Kudüs’te düzenlediği baskınlar sırasında 25 Filistinliyi gözaltına aldı.