Siyonistler MESCİDİ AKSA’da Tamir İşlerini Engelliyor

Siyonistler MESCİDİ AKSA’da Tamir İşlerini Engelliyor

Konuyla ilgili bir bildiri yayınlayan İslami Vakıflar Dairesi, geçtiğimiz günlerde geceleri Kubbetu's-Sah
Ana Sayfa Filistinli Esirler, Siyonist İsrail 28 Temmuz 2017

SİYONİST Zindanlarda Filistinli 400 ÇOCUK Esir

İşgal rejimi zindanlarında Filistinli 400 çocuk esir bulunduğu ve işgal güçlerinin son iki haftada çocuklara yönelik gözaltılarını yoğunlaştırdığı ifade edildi.

Filistin Esirleri Araştırma Merkezi konuyla ilgili yayınladığı bildiride, işgal yönetiminin Kudüs’teki ve Mescid-i Aksa’daki uygulamalarıyla birlikte Filistinli çocuk esirlerin sayısının yüzde 25 arttığını açıkladı.

GÖZAT  SİYONİSTLER Filistinli 2 ÇOCUĞU Üzerine ATEŞ AÇARAK Gözaltına Aldı

İşgal güçlerinin Mescid-i Aksa’da yaşananları bahane ederek operasyonlarını yoğunlaştırdığı belirtilen bildiride, özellikle Kudüs kentinde çocukların hedef alındığı ve esir çocuk sayısının daha da artmasının beklendiği kaydedildi.

İşgal güçlerinin geçen hafta 200’den fazla Filistinliyi gözaltına aldığı ve bu sayının yarısını çocukların oluşturduğu ifade edilen bildiride, işgal rejiminin çocuklara intifadanın ve Kudüs’teki protesto gösterilerinin yakıtı gözüyle baktığına dikkat çekildi.

GÖZAT  EBU ZUHRİ: Esirler Kurtulana Kadar HAMAS Çabalayacak

Bildiride ayrıca, Kudüs’e bağlı Silvan beldesinden 17 yaşındaki Tamara Ebu Leben ile 16 yaşındaki Alâ Ruveydi’nin gözaltına alınmasıyla birlikte işgal zindanlarında tutulan kadın esir sayısının da 59’a yükseldiği belirtildi.

Filistin Esirleri Araştırma Merkezi, işgal rejiminin geçtiğimiz günlerde Ramallah’ın güneybatısındaki Ofer Cezaevi’nde 100 çocuğun esir tutulmasına yetecek yeni bir bölüm açtığını bildirdi.

Scroll Up