Home / Filistin / Filistinli Esirler / SİYONİST Zindanlarda Filistinli 400 ÇOCUK Esir
SIYONIST Zindanlarda Filistinli 400 COCUK Esir

SİYONİST Zindanlarda Filistinli 400 ÇOCUK Esir

İşgal rejimi zindanlarında Filistinli 400 çocuk esir bulunduğu ve işgal güçlerinin son iki haftada çocuklara yönelik gözaltılarını yoğunlaştırdığı ifade edildi.

Filistin Esirleri Araştırma Merkezi konuyla ilgili yayınladığı bildiride, işgal yönetiminin Kudüs’teki ve Mescid-i Aksa’daki uygulamalarıyla birlikte Filistinli çocuk esirlerin sayısının yüzde 25 arttığını açıkladı.

GÖZAT  SİYONİST İsrail, Filistinli KADIN Tutuklulara İŞKENCE Yapıyor

İşgal güçlerinin Mescid-i Aksa’da yaşananları bahane ederek operasyonlarını yoğunlaştırdığı belirtilen bildiride, özellikle Kudüs kentinde çocukların hedef alındığı ve esir çocuk sayısının daha da artmasının beklendiği kaydedildi.

İşgal güçlerinin geçen hafta 200’den fazla Filistinliyi gözaltına aldığı ve bu sayının yarısını çocukların oluşturduğu ifade edilen bildiride, işgal rejiminin çocuklara intifadanın ve Kudüs’teki protesto gösterilerinin yakıtı gözüyle baktığına dikkat çekildi.

GÖZAT  GAZZE'de Engelliler Filistinli HASTA ESİRLER İçin Yarıştı

Bildiride ayrıca, Kudüs’e bağlı Silvan beldesinden 17 yaşındaki Tamara Ebu Leben ile 16 yaşındaki Alâ Ruveydi’nin gözaltına alınmasıyla birlikte işgal zindanlarında tutulan kadın esir sayısının da 59’a yükseldiği belirtildi.

Filistin Esirleri Araştırma Merkezi, işgal rejiminin geçtiğimiz günlerde Ramallah’ın güneybatısındaki Ofer Cezaevi’nde 100 çocuğun esir tutulmasına yetecek yeni bir bölüm açtığını bildirdi.