ABBAS Güçlerinden Gençlerin İNTİFADA Adımlarına Engel

ABBAS Güçlerinden Gençlerin İNTİFADA Adımlarına Engel

Kaynaklar, Filistin Yönetimi güçlerine bağlı çok sayıda devriye aracının kapıya giden ana yolda gözle gör
Ana Sayfa İşgalci Yahudi Yerleşimciler, Mescidi Aksa 8 Şubat 2017

Siyonist Yerleşimciler, Mescidi Aksaya Baskın Düzenledi

Yahudi yerleşimcilerden oluşan dört grup işgal güçleri himayesinde Mescid-i Aksa'ya baskın düzenlerken, işgal polisi Mescid-i Aksa bekçilerinden birini gözaltına aldıktan sonra 15 gün görev yerinden uzaklaştırma ile cezalandırdı.

İslami Vakıflar Dairesi’nden kaynaklar, işgal polisinin Mescid-i Aksa bekçilerinden Diyab Subh’u görevi başındayken gözaltına aldığını ve daha sonra Subh’a Mescid-i Aksa’dan 15 gün uzaklaştırma cezası tebliğ ettiğini bildirdi.

Kudüs’teki İslami Vakıflar Dairesi basın ve halkla ilişkiler sorumlusu Firas Ed-Dibs, Quds Press Haber Ajansı’na yaptığı açıklamada, işgal polisinin Subh’u Yahudi yerleşimcileri koruyan işgal polisinin görevini yapmasına engel olmakla suçladığını bildirdi.

Quds Press Haber Ajansı, 31 Yahudi yerleşimcinin bu sabah El-Mağaribe Kapısı’ndan geçerek Mescid-i Aksa’ya baskın düzenlediğini ifade etti.

Yahudi yerleşimcileri Mescid-i Aksa’ya düzenledikleri baskınlar boyunca himaye eden işgal güçleri Mescid-i Aksa bekçilerini ve murabıtlarını sık sık Mescid-i Aksa’dan uzaklaştırma cezalarıyla cezalandırıyor.

İşgal güçleri baskınlara karşı direnenleri gözaltına alarak ve Mescid-i Aksa’dan uzaklaştırarak Mescid-i Aksa’yı savunmasız bırakmayı hedefliyor.

Scroll Up