Home / Filistin / Filistin İşgal / Siyonist Yerleşimciler FİLİSTİN KÖYLERİ’ne Baskın Yaptı
Siyonist Yerlesimciler FILISTIN KOYLERI'ne Baskin Yapti

Siyonist Yerleşimciler FİLİSTİN KÖYLERİ’ne Baskın Yaptı

Filistin topraklarında istedikleri gibi gezen, Filistinlilerin köylerine saldıran ve halka zarar veren Siyonist yerleşimcilerden bir grup dün gece Nablus şehrinin batısında yer alan Sebastiye beldesindeki tarihi bölgeye baskın düzenledi.

Görgü şahitleri, bölgeye gelen yerleşimcilerin halka yönelik kışkırtıcı hareketlerde bulunmaları üzerine halkın yerleşimcilere karşı koymaya başladığını söyledi.

Görgü şahitleri verdikleri bilgide, halkın tepki vermesi üzerine Siyonist yerleşimcilerle birlikte gelen ve güvenliklerini sağlayan işgal güçlerinin halkın üzerine göz yaşartıcı bomba yağdırdığını ve çatışmalar üzerine yerleşimcilerin bölgeden ayrılmak zorunda kaldığını ifade etti.

Özellikle Yahudi bayramlarında bölge yerleşimcilerin baskınlarına maruz kalıyor. Yerleşimcilerin güvenliğini sağlayan işgal güçleri, baskınlar sırasında giriş çıkışları kapatıyor ve beldeyi adeta kuşatıyor.

Diğer taraftan yine 150 kadar yerleşimci Batı Yaka’nın kuzeyinde yer alan Tamun beldesi karşısında bulunan dağların üst kesiminde yer alan Um El-Kubeyş bölgesine baskın düzenledi.

Yerel kaynaklar, işgal güçlerinin himayesinde atların üzerinde bölgeye gelen yerleşimcilerin müzik eşliğinde ayin yaptıklarını belirtti.

Bölge halkı ise verdiği bilgide, işgalci askerlerin son zamanlarda bölgeye birkaç kez gelerek görüntü aldıklarını ifade etti.