MISIR’daki HAMAS Heyetine 3 Lider Daha Katıldı

MISIR’daki HAMAS Heyetine 3 Lider Daha Katıldı

Hamas’ın enformasyon dairesi üyesi Tahir En-Nunu yapığı açıklamada, Hamas’ın başkan yardımcısı Şeyh Salih
Ana Sayfa Gazze, Siyonist İsrail 11 Kasım 2017

SİYONİST Rejim GAZZE’ye Yaklaşmayı YASAKLADI

İşgal ordusu, Gazze Şeridi sınırına yakın bölgeleri giriş çıkışa kapalı askeri bölge ilan ederken, işgal güçlerinin sınırda alarm durumunda olduğu ifade edildi.

İşgal rejim gazetelerinden Yediot Ahranot’ta yayınlanan habere göre, işgal ordusu güney bölgesi komutanı Yahudi çiftçilerin ve yerleşimcilerin sınıra yaklaşmalarını yasakladı.

GÖZAT  SİYONİST İsrail'den GAZZE Tünellerine BETON

Haberde ayrıca Yahudi işçilerin söz konusu bölgelerdeki işlerine gitmelerinin de yasaklandığı ve sınırdaki duvar inşaatının durdurulduğu kaydedildi.

Haberde belirtildiğine göre işgal komutanı yasak kararının işgal ordusunun geçen hafta İslami Cihad Hareketi’ne ait bir tünele düzenlediği saldırıdan sonra İsraillilerin ve askerlerin sınır bölgesinde tehlikede olabileceklerine dair uyarılar gelmesi üzerine alındığını söyledi.

GÖZAT  Hamas: Abluka Altındaki Gazze, PATLAMA NOKTASINDA

İşgal ordusunun Gazze Şeridi sınırında bulunan direnişe ait bir tünele on gün önce düzenlediği saldırıda ikisi Hamas ve onu İslami Cihad Hareketi üyesi 12 mücahit şehit oldu.

İşgal güçlerinin Filistin direnişinin tünel katliamının intikamını almak üzere misillemede bulunmasından korktuğu kaydedildi.

Scroll Up