Home / Siyonist İsrail / SİYONİST Rejim BOYKOT Yasasını Onayladı
SIYONIST Rejim BOYKOT Yasasini Onayladi

SİYONİST Rejim BOYKOT Yasasını Onayladı

İşgal hükümetine bağlı yasama komitesi "boykot yasası" adıyla bilinen ve işgal rejimini boykota davet eden kişi ve kurumlara 100 bin ila 500 bin şikel arası para cezası öngören yasayı onayladı.

İşgal rejimi iç güvenlik bakanı Gilad Erdan ve Likud Partisi üyesi Siyonist milletvekili Yoav Kish tarafından hazırlanan yasaya göre, İsrailli bir kişiyi veya kurumu boykota davet eden o kişi ve kurum boykot çağrısından zarar görmese dahi 100 bin şikel para cezasına mahkum edileceği bildirildi.

GÖZAT  SİYONİST İsrail BDS'ci YAHUDİLERİ Kara Listeye Alıyor

Yasaya göre ayrıca söz konusu kişi veya kurumun boykot çağrısından zarar görmesi halinde ise boykot çağrısında bulunan kişinin 500 bin şikel para cezasıyla cezalandırılacağı belirtildi.

Yeni yasanın İsrail’i Boykot Hareketi (BDS)’nin faaliyetlerini yasa dışı ilan etme girişimine destek olarak çıkarıldığı ve boykot çağrılarından zarar görenlerin yüksek miktarlarda tazminat davaları açabilmeleri için çıkarıldığı kaydedildi.

GÖZAT  YAHUDİ Aktiviste BDS Nedeniyle İsrail'e Giriş YASAĞI

İşgal rejiminde 2011 yılında da benzer bir yasa çıkarılmış fakat işgal rejimi yüksek mahkemesi tazminat talebinin boykot çağrısından zarar görüldüğünün ispatı halinde mümkün olabileceğini söyleyerek yasayı onaylamamıştı.

İşgal rejimi yüksek mahkemesi o dönemde verdiği kararda boykot çağrısı sonucu oluşan zararın net bir şekilde tespit edilemeyeceğini ifade etmişti.