HAMAS: Elektrik KRİZİNİN Sonuçlarından İSRAİL Sorumlu

HAMAS: Elektrik KRİZİNİN Sonuçlarından İSRAİL Sorumlu

Hamas sözcüsü Sami Ebu Zuhri işgal rejiminin elektrik kesintisine bugün başlaması üzerine yazılı açıklama

Siyonist Rejim ARAKİB KÖYÜNÜ 113. Kez Yıktı

İşgal rejimine bağlı yıkım ekipleri işgal altındaki Filistin topraklarının güneyinde yer alan En-Nakab bölgesindeki Filistin köyü El-Arakib’i 113’üncü kez yıktı.

El-Arakib Köyünü Savunma Komitesi üyesi Aziz Et-Turi, işgal yönetimine bağlı yıkım ekiplerinin ağır iş makinaları eşliğinde ve işgal güçlerinin himayesinde köye baskın düzenlediğini, çadırlardan ve barakalardan oluşan evleri yıktığını söyledi.

GÖZAT  Gazze'de Parmaklıklar Ardında DÜĞÜN

Quds Press Haber Ajansı’na konuşan Et-Turi, bu sabah yıkılan evlerin 25 Nisan’da yıkıldıktan sonra sahipleri tarafından yeniden yapılan evler olduğunu ifade etti.

Et-Turi, köy halkının her yıkımdan sonra yaptığı gibi yıkılan evlerini yeniden inşa edeceğini ve topraklarını terk etmeyeceğini belirtti.

GÖZAT  Şehit Komutanın Eşi: GAZZE Halkı İçin Bir ZAFER!

En-Nakab Çölü’nde Bi’r Es-Seb’a kentinin kuzeyinde yer alan El-Arakib köyü, işgal rejiminin meşru yerleşim alanı kabul etmediği 45 köyden biri. İşgal yönetimi köyü sürekli hedef alarak evlerini yıkıyor ve köy halkını zorla göç ettirmek istiyor.

En-Nakab bölgesi 12 bin 577 kilometrekarelik alanıyla tarihi Filistin topraklarının yüzölçümünün yüzde 40’ını oluşturuyor.

Yorumlar

Scroll Up