Home / Dünya Ülkeleri / SİYONİST Rejimin ARAKAN Katliamına DESTEĞİ Sürüyor
SIYONIST Rejimin ARAKAN Katliamina DESTEGI Suruyor

SİYONİST Rejimin ARAKAN Katliamına DESTEĞİ Sürüyor

Siyonist işgal rejimi, Arakan’daki Müslümanlara yönelik soykırımı sürdüren Burma rejimine silah vermeyi durdurduğuyla ilgili bir açıklama yapmaktan kaçınıyor.

İşgal rejiminde yayınlanan Haaretz gazetesi, Birleşmiş Milletler’in Arakan’da Müslüman azınlığa yönelik soykırım yapıldığını ifade etmesine rağmen İsrail’in Burma’ya silah satışını durdurmaya yanaşmadığını yazdı.

GÖZAT  HAMAS Liderinden ARAKAN İçin Gıyabi CENAZE Namazı

İsrail’in Burma rejimine silah vermesine tepki gösteren işgal rejimindeki bir grup aktivist İsrail Yüksek Mahkemesi’ne başvurarak, İsrail’in Burma’ya silah satışını durdurmasını istedi.

Geçen Mart ayında hükümet adına açıklama yapan Siyonist savcılık, silah satışı yapılabilecek ülkelerle olan dış ilişkiler konusuna girme yetkilerinin olmadığını ifade etti.

GÖZAT  Amerikalı HAHAMLAR İsrail'i MYANMAR İçin Uyardı

Zalim Burma rejiminin Arakanlı Müslümanlara yönelik zulüm, gasp, talan, soykırım ve katliamlarına ve bunun BM tarafından da kabul edilmesine rağmen işgal rejimi Burma’ya silah vermeye devam ediyor.

Gazete işgal rejimiyle Burma rejimi arasındaki ilişkilerin çok eskiye dayandığını belirterek, Burma’daki üst düzey bir yetkilinin Eylül 2015’te işgal rejimini ziyaret ederek, deniz ve hava kuvvetlerine bağlı askeri üsleri gezip silah sanayinde teşhir edilen silahları incelediğini ifade etti.

GÖZAT  Amerikalı HAHAMLAR İsrail'i MYANMAR İçin Uyardı

Gazete, geçen yıl da İsrailli bir yetkilinin basından uzak bir şekilde Burma’yı ziyaret edip birçok silah satışı gerçekleştirdiğini kaydetti.

Siyonist işgal askerlerinin Burma çetelerine silahlı eğitim verdiklerine dair haber ve bilgiler de daha önce basında yer almıştı.