Home / Filistin / Gazze / SİYONİST Ordu GAZZE Saldırısında ZEHİR Kullandı
SIYONIST Ordu GAZZE Saldirisinda ZEHIR Kullandi

SİYONİST Ordu GAZZE Saldırısında ZEHİR Kullandı

Gazze'deki Sağlık Bakanlığı sözcüsü Dr. Eşref El-Kudra, işgal ordusunun dün düzenlediği saldırıda şehit olan ve yaralanan mücahitlerin zehirli bir gaz soluduklarını açıkladı.

El-Kudra, dün akşam geç saatlerde yaptığı açıklamada, saldırı sonucu çok miktarda barut ve zehirli gaz biriktiğini ve bunun da şehit ve yaralı sayısını artırdığını söyledi.

İlgili çevrelerden işgal ordusunun saldırıda kullandığı silahların mahiyetini araştırmalarını isteyen El-Kudra, işgal ordusunun geçmişte de birçok kez Gazze Şeridi’nde sivillere yönelik saldırılarında uluslararası toplumun yasakladığı silahları kullandığını hatırlattı.

GÖZAT  GAZZE Saldırılarında 9 GAZETECİ Yaralandı

Bu arada, Deir El-Belah’taki El-Aksa Şehitleri Hastanesi Müdürü Kemal Hattab da şehitlerin ve yaralıların bedenlerinde yeni bir zehirli madde keşfettiklerini söyledi.

Quds Press Haber Ajansı’na konuşan Hattab, şehitlerin ve yaralıların bedenlerinde buldukları zehirli maddenin ilk kez kullanılan ve niteliği henüz öğrenilemeyen bir madde olduğunu açıkladı.

GÖZAT  İŞGAL Güçleri Bu CUMA Da Onlarca FİLİSTİNLİYİ YARALADI

Hattab, şehitlerden bazılarının arama kurtarma görevlileri olduğunu, tünelde yanlarında maske ve oksijen tüpleri bulunmasına rağmen şehit olduklarını bildirdi.

Yaralıların hastanede bir süre gözetim altında tutulacaklarını kaydeden Hattab, saldırıda yaralanmayan bazı kişilerin saldırıya uğrayan bölgeye gittikten sonra sağlık durumları oldukça kötüleşmiş bir halde döndüklerini açıkladı.