Home / Filistin / Batı Şeria / SİYONİST Ordudan Batı Şeria’da TATBİKAT
SIYONIST Ordudan Bati Seria'da TATBIKAT

SİYONİST Ordudan Batı Şeria’da TATBİKAT

İşgal ordusu sözcüsü, dün yaptığı açıklamada, işgal güçlerinin Batı Yaka'nın kuzeyindeki yerleşkelerde güvenlik tatbikatı yapacağını açıkladı.

Askeri tatbikat sırasında yerleşkelerde işgal güçlerinin ve askeri araçların yoğun bir şekilde hareketliliğinin yaşanacağını belirten sözcü, tatbikatla birlikte sabah saat 10’dan sonra sirenlerin de deneneceğini ve aynı işlemin öğleden sonra da tekrarlanacağını bildirdi.

GÖZAT  Siyonist İsrail'den 1 Haftalık Gazze Tatbikatı

Quds Press Haber Ajansı’nın aktardığına göre işgal ordusu sözcüsü söz konusu eğitimin ve tatbikatın 2017 yılı için önceden planlandığını, işgal güçlerinin hazırlığını ve yetkinliğini korumayı hedeflediğini ifade etti.

İşgal ordusu, dağlık alana sahip Kuzey El-Ağvar bölgesini tatbikat yapmak, askerlerini eğitmek ve çeşitli silahları denemek için kullanıyor.

GÖZAT  İsrail Gazze'ye Saldırdı: 1 Şehit, 2 Yaralı

Direniş güçlerinin işgal hedeflerine yönelik saldırılarına ve direnişçilerin eylemlerine karşı askerlerinin daima hazır olmasını sağlamak ve eğitim düzeylerini artırmak isteyen işgal ordusu sık sık tatbikat yapıyor.

İşgal ordusunun Temmuz ayında ve Ağustos ayının başından bu yana gerçekleştirdiği bir dizi tatbikat sırasında işgal askerlerinden ve subaylarından ölenler ve yaralananlar olduğu, askeri savcılığın konuyla ilgili yayın yasağı koyduğu belirtildi.