Home / Filistin Direnişi / Siyonist İstihbarat ŞABAK’tan Silahlı Hücre İddiası
Siyonist Istihbarat SABAK'tan Silahli Hucre Iddiasi

Siyonist İstihbarat ŞABAK’tan Silahlı Hücre İddiası

Siyonistlerin 0404 adlı haber sitesinin yayınladığı bir habere göre işgal rejiminin iç istihbarat teşkilatı Şabak Batı Yaka'nın kuzeyindeki Cenin şehri yakınında Filistinli bir silahlı hücre ortaya çıkardığını ileri sürdü.

İsrail ordusuna yakın duran söz konusu sitenin haberine göre, İsrail askerî birlikleri Şabak ile işbirliği içinde son haftalarda, İsrail hedeflerine yönelik silahlı saldırılar gerçekleştirmiş iki Filistinliyi yakaladı. Haberde bu kişilerin Batı Yaka’nın kuzeyinde yahudi yerleşimcilere yönelik saldırılar da düzenledikleri iddia edildi.

Haberde yakalanan iki kişinin Cenin yakınındaki Fahma beldesinden olduğu, Cenin yakınındaki Salim kampında İsrail ordusu mensuplarını, Cenin’in güney batısındaki Ya’bed beldesi yakınında bulunan Dutan yerleşim merkezinde de yahudi yerleşimcileri hedef alan silahlı saldırılar düzenledikleri ileri sürüldü.

GÖZAT  Hamas'ın Yeni Siyasi Lideri İSMAİL HENİYYE

0404 sitesi yakalanan kişilerin 34 yaşında ve Filistin Halk Kurtuluş Cephesi mensubu olan Luey Ahmed Saabine ile onun amcasının oğlu 26 yaşındaki Şefik Muhammed Saabine olduğunu haber verdi.

İşgal rejiminin istihbaratı yakalanan kişilerin kendilerine nispet edilen suçları itiraf ettiklerini ve yeni birtakım saldırı planlarının da olduğunun tespit edildiğini iddia etti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

4 × one =