Mazlum GAZZE Halkının Buruk BAYRAM Sevinci

Mazlum GAZZE Halkının Buruk BAYRAM Sevinci

Ramazan bayramın'da Gazze Şeridinde Filistinli ailelerin en çok sevdiği yiyecek kek. Bu yılki Ramazan Bay
Ana Sayfa İslam Ülkeleri, Siyonist İsrail 10 Mayıs 2017

Siyonist İsrail’in MISIR-KAHİRE Elçiliği Kapatılıyor

Siyonist İsrail rejimi, elçisini Kahireden geri çektikten sonra Mısırdaki elçiliğini güvenlik nedenlerinden ötürü iddiasıyla tamamen kapatma kararı aldı.

Siyonist Yediot Ahranot gazetesinin verdiği haberde, siyonist İsrail Dışişleri Bakanlığı’nın Kahire Büyükelçiliği çalışanlarına bu tehlikeli şartlarda tazminat ödeyemeyeceğini bildirmesinin elçiliğin tamamen kapatılacağının göstergesi olduğunu yazdı.

Üst düzey dışişleri yetkilileri ayrıca, Mısır vatandaşı 3 memurun çalışma sürelerinin ve büyükelçinin Kahire’de kaldığı evin kira sözleşmesinin 4 aydan beri uzatılmadığını söyledi.

GÖZAT  MISIR Ordusu GAZZE'nin 1 Can Damarını Daha Kesti

Halbuki Mısır Dışişleri Bakanlığı’ndan bir yetkili, Kahire ve Tel Aviv’in iki hafta önce İsrail büyükelçisinin Kahire’ye geri dönmesi konusunda anlaşmaya varıldığını açıklamıştı.

Bilindiği gibi Mısırlı devrimciler tarafından ele geçirilmesinin ardından fitne merkezi olarak bilinen Siyonist elçiliğin 4 yıl aradan sonra 10 Eylül 2015’te yeniden açılması, bu ülkedeki siyasi kuruluşlar, sivil toplum örgütleri ve Müslüman Mısır halkı tarafından tepkiyle karşılanmıştı.

   

Yorumlar

Scroll Up