Home / Filistin / Siyonist İsrail’in Asıl Korkusu: İslam Dünyasının Birliği
Siyonist Israil'in Asil Korkusu: Islam Dunyasinin Birligi

Siyonist İsrail’in Asıl Korkusu: İslam Dünyasının Birliği

Celali, Filistin heyeti ile yaptığı görüşmede Siyonist İsrail'in asıl korkusunun İslam Dünyasının birliği olduğunu belirtti.

İran İslami ülkeleri Meclislerarası Yürütme komitesi üyesi Kazım Celali, terör rejimi İsrail’in müslümanların birlik ve beraberliğinden korktuğunu söyledi.

Celali, dün Mali’nin başkentinde  Filistin heyeti başkanı Halid Musemmer ile görüşmesinde yaptığı açıklamada, İran’ın bütün Filistinli grupların birlik ve beraberliğinden yana olduğunu belirterek İslam dünyasının en önemli sorununun Filistin ve Kudüs olduğunu, bütün İslam ve Arap ülkelerinin bu konuya ağırlık ve önem vermesi gerektiğini söyledi.

Terör rejimi İsrail’in müslümanların birlik ve beraberliğinden korktuğunu belirten Celali, bundan dolayı bu rejimin  müslümanlar arasında fitne çıkarmak için değişik komplolar çıkardığını söyledi.

Filistin heyeti başkanı da, sözkonusu görüşmede, Tahran’da Filistin intifadasını destekleme konferansının düzenlenecek olmasını memnuniyetle karşılarken,  İran’ın Filistin’e yönelik desteğine teşekkür etti.