SİYONİST Rejim Bayram Demedi GAZZE’ye Saldırdı

SİYONİST Rejim Bayram Demedi GAZZE’ye Saldırdı

Yerel kaynaklar, işgal ordusuna ait savaş uçaklarından Gazze kentinin batısındaki İzzeddin El-Kassam Tuga
Ana Sayfa Dünya Ülkeleri, Filistin, Filistin Direnişi, Siyonist İsrail 16 Şubat 2017

Siyonist İsrail’i Durduran Tek Şey: DİRENİŞİ GÜCÜ!

Lübnan Direnişi, Siyonist Rejimi santralleri üzerinden tehdit etti ve Direniş Ekseninin İsrail ile Amerika'dan korkmadığını belirtti.

Hizbullah Lideri Nasrallah direnişin füzelerinin Dimona Nükleer Santralini ve amonyak depolarını vurabilecek güçte olduğunu ifade etti. Nükleer santralini acilen durdurma çağrısı yapan Nasrallah, direnişin nükleer tehdidi fırsata dönüştürmekten çekinmeyeceğini belirtti.

Bir programda konuşan Nasrallah, direnişin her nereye aktarılırsa aktarılsın amonyak depolarına ulaşabilecek güçte olduğunu ifade etti ve direnişin gizli sürpizlerini açığa çıkarması halinde İsrail’le yaşanacak bir savaşın tüm seyrinin değişeceğine işaret etti.

Bazı Arap ülkelerinin Lübnan’a savaş açması için İsrail’i finanse etmeye hazır olduklarına işaret eden Nasrallah, İsrail’i Lübnan’a saldırmaktan alıkoyan şeyin direnişin gücü olduğunu söyledi.

Nasrallah, İsrail’in Lübnan’a saldırı planlarının yeni olmadığını, 2006’dan beri aynı kabusu görmeye devam ettiğini, bugün Amerikan yönetiminin değişmesiyle bazı dönüşümler yaşansa da Amerika’nın geçmişte de İsrail’i desteklemeyi sürdürdüğünü, ancak her halükarda direnişin her an hazır olduğunu vurguladı.

İsrail’in stratejik raporlarında Hizbullah’ın bir numaralı tehdit olarak ifade edildiğine dikkat çeken Nasrallah, yanı başındaki Arap devletleri İsrail açısından tehdit oluşturmazken binlerce kilometre uzaklıktaki İran’ın ikinci sıraya yerleştirilmesinin tehlikeli olduğunu belirtti.

Trump ve Netenyahu müzakere yolunun resmi olarak son bulduğunu ilan ettiler

ABD Başkanı Donald Trump ve işgal hükümetinin başbakanı Netenyahu arasında gerçekleşen görüşmenin müzakere yolunun resmi olarak son bulduğunun ifadesi olduğunu belirten Nasrallah “İsrail’in planına göre yalnızca Gazze’de sınırlı idari bir yönetim kurulacak, Filistin’in diğer bölgeleri ise tamamen İsrail’e verilecek, böylece Filistinlilerin geri dönebileceği bir toprak parçası da kalmayacaktı” şeklinde konuştu.

Netenyahu’nun açıklamalarının korkak Arap liderleri açısından utanç verici olduğunu belirten Seyyid Hasan Nasrallah, söz konusu liderleri yalanlarına son vermeye çağırdı. Nasrallah, Netenyahu’nun dediği gibi sürecin açık ve net bir şekilde normalleşme süreci olduğunu ifade etti.

Filistin davasının tasfiye edilmesine asla izin vermeyeceklerini vurgulayan Nasrallah, Kudüs intifadasının Filistin direnişinin en önemli süreçlerinden biri olduğunu belirtti.

GÖZAT  8 Martta Filistinli Kadın Esirler De Unutulmadı

Hizbullah lideri Seyyid Hasan Nasrallah, İsrail ve Amerika’nın planlarına karşı koymayı sürdüreceklerini belirtti ve “Biz zafere doğru yürüyoruz!” diyerek sözlerini tamamladı.

Etiketler:
   

Yorumlar

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

    Scroll Up