Home / Filistin / Siyonist İsrail’den LİSE BASKINI
Siyonist Israil'den LISE BASKINI

Siyonist İsrail’den LİSE BASKINI

Siyonist işgal güçleri sabah Batı Yaka'nın Beytlahim şehrinin doğusundaki Teku Lisesi'ne baskın düzenleyerek öğretmenlerine çirkin bir şekilde saldırdılar.

Siyonist işgalci askerler liseye ani bir şekilde baskın düzenlediler. Askerlerin okulun içinde kargaşa çıkarmalarına engel olmak için devreye giren öğretmenlerin de yüzlerine biber gazı sıktılar. Bunun üzerine öğretmenlerle işgalci askerler arasında çatışmalar meydana geldi.

Bu durumu gören okul öğrencileri de olaylara müdahale ederek işgalci askerlerin öğretmenlerine saldırıda bulunmalarına engel olmaya çalıştılar. Bunun üzerine çatışmalar ve olaylar büyüdü. Bu kez işgalci askerler öğrencilerin üzerine de gaz sıktı ve plastik mermilerle saldırılarda bulundular. Bu saldırılar öğrencilerden birçok kişinin yaralanmasına ve boğulma tehlikesi yaşamalarına neden oldu.

İşgalci askerlerin söz konusu lisenin bulunduğu mıntıkaya sabahın erken saatlerinde baskın düzenledikleri, şehit Kusay El-Amur’un evine baskın düzenledikleri ve onun evinin önündeki fotoğrafını indirdikleri ifade edildi. Bu saldırının da Kusay El-Amur’un şehit edilmesinin kırkıncı gününe denk geldiği belirtildi.