KASSAM Tugayları: İNTİFADA’ya Devam

KASSAM Tugayları: İNTİFADA’ya Devam

İntifadanın daha da alevlendirilmesi çağrısında bulunan El-Kassam Tugayları, Filistin toprakları işgalden
Ana Sayfa Kudüs, Siyonist İsrail 25 Ocak 2017

Siyonist İsrail, Yıkımlara Devam Ediyor

İşgal güçlerinin yıkım ekipleri bu sabah Kudüs konusu uzmanı araştırmacı Cemal Amr'ın ailesine ait bir depoyu ve garajı ruhsatsız inşa edildiği gerekçesiyle yıktı.

Araştırmacı Cemal Amr’ın oğlu Rıdvan Amr, Quds Press Haber Ajansı’na yapmış olduğu açıklamada, işgal belediyesine bağlı yıkım ekiplerinin işgal güçleri eşliğinde bu sabah Silvan beldesi Es-Sevri Mahallesi’ndeki evlerine baskın düzenlediğini, aileye ait garajı ve depoyu yıkmaya başladığını söyledi.

Ruhsatsız inşa edildiği gerekçesiyle yaklaşık 30 metrekarelik alanın yıkıldığını ve çevresindeki duvarların tahrip edildiğini, ailenin büyük miktarda para cezaları ödediğini fakat ödenen söz konusu cezaların hiçbir faydası olmadığını ifade etti.

İşgal belediyesi Cemal Amr’a 12 Kasım 2016’da Es-Sevri Mahallesi’nde 62 yıl önce inşa edilen evinin 1993’te inşaat izni almasına rağmen ruhsatsız inşa edildiği gerekçesiyle yıkılacağını tebliğ etmişti.

İşgal yönetiminin yılbaşından bu yana işgal altındaki Filistin topraklarında 100’den fazla evi ve tesisi ruhsatsız inşa edildiği gerekçesiyle yıktığı belirtildi.

Scroll Up