SİYONİST Uzman: Gazze’deki Direniş FÜZELERİ İsrail’i FELÇ Edecek

SİYONİST Uzman: Gazze’deki Direniş FÜZELERİ İsrail’i FELÇ Edecek

Direniş tünellerinin İşgalci israil güçleri için ağır kayba, askerlerin esir alınmasına ve Gazze sınırınd
Ana Sayfa Gazze, Siyonist İsrail 2 Mart 2017

Siyonist İsrail Kamuoyu: GAZZE YENİLGİSİ Netanyahu’nun Suçu

İşgal rejimi televizyonu 1'inci kanalının yayınladığı anket sonuçları, İsraillilerin çoğunluğunun Gazze Şeridi'ne açılan savaşın başarısız olmasından işgal rejimi başbakanı Benyamin Netanyahu'yu ve beraberindeki siyasi liderleri sorumlu tuttuğunu gösterdi.

Anket sonuçlarının İsraillilerden yüzde 63’ünün savaştaki başarısızlıktan Netanyahu’yu ve sivil yöneticileri sorumlu tuttuğunu, yüzde 14’ünün ise işgal ordusunu sorumlu tuttuğunu ortaya çıkardığı bildirildi.

Anket sonuçlarının ayrıca İsraillilerden yarısının işgal rejiminin yeni bir savaşa girmeye hazır olmadığı görüşünde olduğunu gösterdiği kaydedildi.

GÖZAT  Hamas ve İslami Cihad: İsrail Ordu Raporu YENİLGİNİN İTİRAFI

Ankete katılan İsraillilerden yüzde 49’u işgal rejiminin askeri ve sivil seviyede Gazze Şeridi’yle yeni bir savaşa hazır olmadığını belirtirken, yüzde 32’sinin ise işgal rejiminin güneyde yeni bir savaşa hazır olduğunu söylediği ifade edildi.

Anket sonuçlarına göre işgalcilerin çoğunun savaştaki başarısızlıktan Netanyahu’yu sorumlu tutmalarına rağmen onun İsrail’i yönetebilecek en güçlü kişi olduğuna inanmaya devam ettiği belirtildi.

Scroll Up