BDS Türkiye: SİYONİST İşgale Karşı Tek Tol DİRENİŞ!

BDS Türkiye: SİYONİST İşgale Karşı Tek Tol DİRENİŞ!

Balfour Deklarasyonu’nun 100. yıldönümü vesilesiyle tarihi sorumluklar başlığı ile düzenlenen programa Il
Ana Sayfa Batı Şeria, Siyonist İsrail 25 Ocak 2017

Siyonist İsrail Batı Şeria’da 2500 Konut Yapıyor

İşgal rejimi başbakanı Benyamin Netanyahu ve ordu bakanı Avigdor Lieberman, Yahudi yerleşimciler için Batı Yaka'da 2500 yeni konut inşa edilmesi planını imzaladı.

“İsrail’in Sesi” Radyosu, söz konusu konutların çoğunun büyük yerleşkelerde inşa edileceğini, yaklaşık 100 konutun ise Ramallah’ın kuzeydoğusundaki Beit El Yahudi Yerleşkesi’nde inşa edileceğini açıkladı.

İşgal yönetiminin ABD Başkanı Donald Trump’ın başkanlık koltuğuna oturduktan sonra Yahudi yerleşim birimi inşası için aldığı ikinci karar.

Kudüs’te işgal belediyesine bağlı Yahudi Yerleşimi Komitesi, Pazar günü Kudüs’te 671 yeni konut inşa edilmesi planını onaylamıştı.

İşgal rejimi televizyonu 7’nci kanalı, 324 konutun Ramot Yerleşkesi’nde, 174 konutun Ramat Shlomo Yerleşkesi’nde, 68 konutun Pisgat Zeev Yahudi Yerleşkesi’nde, 49 konutun Beyt Hanina’da, 14 konutun Vadi El-Cevz’de, 24 konutun Ummu Leyson ve Ummu Tuba’da, 7 konutun Cebel El-Mukebbir’de, 4 konutun Beyt Safafa’da, 3 konutun Sur Bahir’de ve 4 konutun da Et-Tur’da inşa edileceğinin konuşulduğunu bildirdi.

Scroll Up