PAKİSTAN: İsrail Dünyada KAOS Unsuru!

PAKİSTAN: İsrail Dünyada KAOS Unsuru!

Pakistan içişleri bakanı ve Halk partisi üst düzey üyesi Rahman Melik, siyonist İsrail rejiminin, işgalci
Ana Sayfa Filistin, Siyonist İsrail 1 Şubat 2017

Siyonist İsrail 3000 Yeni Konut Daha Yapıyor

Siyonist İsrail rejimi işgal altındaki Batı Şeria’da 3000’i aşkın yeni yerleşim yeri için planlar yaptığını açıkladı.

İsrail, işgal altındaki Batı Şeria’da 3000’i aşkın yerleşim yeri için plan yaptığını açıkladı. Reuters’in haberine göre açıklama mahkemenin kentteki bir karakolun tahliye edilmesi kararının ardından geldi. Yüksek Mahkeme, Filistin topraklarında yasa dışı biçimde kurulduğu gerekçesiyle bir İsrail karakolu için 8 Şubat’a kadar tahliye kararı vermişti.

Siyonist rejim savaş bakanı Liberman bu konuda yaptığı yazılı bir açıklamada, İsrail başbakanı Benyamin Netanyahu’nun da kabulüyle bu konutların yapımına başlanacağını bildirdi.

GÖZAT  Siyonist Netanyahu'nun 1,5 YILDA 5. RUSYA ZİYARETİ

İsrail’den Batı Şeria’da 2500 Konut İnşasına Onay

1967’deki Altı Gün Savaşı’ndan beri Batı Şeria’yı işgal altında tutan İsrail, sürdürdüğü yerleşim politikalarıyla bölgedeki nüfusunu arttıyor ve yarı milis yerleşimcilerle işgali güçlendiriyor. İsrail Savunma Bakanlığı uygulamaya ‘rutin hayata dönme’ olarak tarif ediyor.

ABD Başkanı Donald Trump’ın, yerleşim politikalarını eleştiren Obama’nın aksine İsrail’in politikalarını desteklediği ve İsrail’in bu destekten güç alarak benzer projeleri hızlandırdığı düşünülüyor.

GÖZAT  Siyonistlerden Yeni İŞGAL Birimine 60 MİLYON Şekel

Trump ve İsrail Başbakanı Benjamin Netanyahu 15 Şubat’ta Washington’da bir araya gelecek. Beyaz Saray sözcüsü, iki liderin konut yerleşimler hakkında da görüşeceğini açıkladı.

BM güvenlik konseyi geçtiğimiz Aralık ayında oy çokluğuyla 2334 sayılı bir karar açıklayarak işgal rejimi İsrail’in Filistin toprakları üzerindeki konut inşa girişimlerini kınamıştı.

Scroll Up