Siyonistlerden 20 Filistinliye GÖZALTI

Siyonistlerden 20 Filistinliye GÖZALTI

Nablus kentine baskın düzenleyen işgal güçleri dört kişiyi gözaltına alırken yoğun bir şekilde ateş açtı
Ana Sayfa İslam Ülkeleri, Siyonist İsrail 3 Eylül 2017

SİYONİST Gazeteden SURİYE Muhalifleri İDDİASI

Siyonist İsrail'in Haaretz Gazetesi Korsan İsrail rejiminin Suriyeli silahlı muhaliflere destek verdiğini ispatladığını iddia ettiği bir haber yaptı.

İbranice yayım yapan Haaretz gazetesinin Siyonist İsrail rejiminin, Suriye’deki muhalif silahlı örgütlere bu yıl otuz iki milyon Dolar’ı aşkın, askeri yardımda bulunduğu doğrultusunda bazı bilgileri ifşa ettiğini yazdı.

GÖZAT  SİYONİST İsrail RUSYA İle SURİYE'yi Görüştü

İsrailli Haaretz Gazetesi söz konusu haberinde şu şekilde yazıyor: İsrail ordusu bu yıl sahip olduğu bütçenin 5 milyon Dolar’ını yaklaşık bir yıl önce Suriye’deki silahlı grupları destekleme amacıyla tesis edilmiş kuruma yatırdı.

Bu meblağ küçük masraflar için yatırılmış bir miktar ve yaralıların tedavi ücretlerini kapsamıyor. Zira Suriyeli silahlı muhaliflerin milyonlarca dolar tedavi ücretleri; Savaş, Ekonomi ve Sağlık Bakanlıkları tarafından temin ediliyor.

GÖZAT  KATİL Netanyahu GOLAN Tepelerinde

2017 için ayrılmış ücret söz konusu kurumun kalıcı olarak tesis edilmesi ve proje personellerinin maaşını kapsıyor ancak sağlık teçhizatları, gıda ve ilaçların ücretini İsrail ordusu karşılamıyor, söz konusu masraflar Şikago’da bulunan Suriyeli tüccar ve Peres Barış Merkezi, Soykırım İle Mücadele Komisyonu gibi kurumlar tarafından temin ediliyor.

Haaretz söz konusu yazının devamında askeri ve sağlık yardımlarının nasıl Suriye muhalifi silahlı gruplara gönderildiğini ele alarak şöyle yazdı: “İletişim bölümünde görev yapan İsrailli komiserler, Suriye köylerindeki yerel unsurlar ile iletişime geçerek, teçhizatları sevk etmek için gerekli koordineyi sağlıyor. Bazen de Yenif Aşur – Siyonist İsrail rejiminin kuzey bölgesindeki komutanlardan – köylerdeki sorumlular ile görüşüp, Suriye’li silahlı muhaliflerin hangi teçhizatlara ihtiyaç duyduğunu öğrenmeye çalışıyor.”

GÖZAT  Siyonist İsrail Jetleri Suriye'ye Saldırı Düzenledi

İsrailli Haaretz Gazetesinin yazdığına göre; İsrail ordusu ilk başta Suriye’ye gönderdiği teçhizatların üstündeki İbranice yazıları siliyordu ancak savaşın başladığından bir kaç hafta sonra yardımların üstündeki yazıları silmemeye karar verdi.

Gazete bu kararın aslında Suriye’ye gönderilen ürünlerin sayısının yüksek bir miktara ulaşmasıyla ilgili olduğunu belirtmekte.

Haaretz muhabirinin geçen günlerde Suriye ile ortak sınırlardaki araştırmalarının ardından ,İsrail tarafından muhaliflere sağlanan yardımların Suriye’ye gönderilmesi sürecine dair yeni detaylara ulaştığı iddia edilmekte.

GÖZAT  Suriye Muhalifi Liderden Filistinlilere Hakaret, İsrail'e Övgü

Haaretz Gazetesi, teçhizatların Suriye’ye gönderilmesi sürecini ise şöyle açıklıyor:

-Buldozerler ürünleri teslim etme sürecinden önce toprağın üzerine gerekli işlemleri yapar.

-Suriyeli muhaliflere destek vermek için tesis edilmiş kurumdan İsrailli bir komiser genellikle cep telefonuyla sınırların ötesinde bulunan bir şahıs ile iletişime geçer.

GÖZAT  İsrailli Eski Bakan: SURİYE MUHALİFLERİ İle Koordinasyon İçindeyiz

-Suriyeli kamyonların işgal edilmiş topraklara girmesi için gerekli koordinasyon sağlanır.

-Gece saatlerinde sınır kapısı girişi açılır ve askeri güçlerin kontrolündeki kamyon İsrail’e girer.

-Teçhizatlar belirlenmiş saatte kamyona yüklenir ve ardından kamyon Suriye’ye geri döner ve giriş kapıları yine kapanır.

Scroll Up