Home / Filistin Direnişi / SİYONİST Basın: İRAN-HAMAS Yakınlığı DEHŞET Verici
SIYONIST Basin- IRAN-HAMAS Yakinligi DEHSET Verici

SİYONİST Basın: İRAN-HAMAS Yakınlığı DEHŞET Verici

Siyonist basını; İran ile Hamas'ın ilişkilerinin endişe verici olduğunu belirterek, Hamas'ın füze kabiliyetinin önemli ölçüde arttığını duyurdu.

Siyonist rejimin güvenlik kaynakları; HAMAS’ın 2014 yılında Gazze’ye karşı savaşta lazer güdümlü tanksavar füzelerini kullandığına dikkat çekerek, HAMAS’ın o dönem bu tür füzelerden az sayısıda sahip olduğunu bildirdiler.

Aynı kaynaklar; halihazırda HAMAS’ın 1500 adet lazer güdümlü tanksavar füzeye sahip olduğuna temasla, savaş çıkması halinde bu füzelerle İsrail’in tankları ve zırhlı araçlarını hedef alabileceğini kaydettiler.

GÖZAT  SİYONİST Basın: YÜZYILIN Anlaşması Ertelenecek

Yediot Aharnot Gazetesine bağlı YNET sitesinde askeri uzaman Rui Kiyis de yazdığı bir yazıda; İsrail’de çok sayıda subayın bu günlerde İran’ın en önemli meselesinin yüksek hassasiyetle hedefe isabet eden yerli füzelerin üretimi olduğuna inandıklarını, bu konunun İran’ın Hizbullah ile iyi ilişkileri ve HAMAS ile ilişkilerini iyileştirdiğinden İsrail’i endişelendirdiğini belirtti.

HAMAS ile İran’ın ilişkilerinin iyileştiğine dikkat çeken uzman, İran’ın büyük olasılıkla Gazze’de yüksek hassasiyetle hedefe isabet eden füzelerin üretimi için çalışacağını ifade etti.

GÖZAT  İSRAİL: İRAN'ın Suriye'deki Güçlerine Saldıracağız!

Maariv gazetesinin güvenlik uzmanı Yusi Milman da; Kassam Tugayları’nın Grad, Kassam, Katyuşa, Fecr 5 ve Çin yapımı füzelerden oluşan füze marketine sahip olduğunu kaydetti.

Aynı uzman, Kassam’ın askeri teçhizatının büyük kısmını İsrail’in kara borsasından satın alıp, tünellerden Gazze’ye kaçırdığını belirtti.