MISIR’daki HAMAS Heyetine 3 Lider Daha Katıldı

MISIR’daki HAMAS Heyetine 3 Lider Daha Katıldı

Hamas’ın enformasyon dairesi üyesi Tahir En-Nunu yapığı açıklamada, Hamas’ın başkan yardımcısı Şeyh Salih
Ana Sayfa Büyük Üst Manşet, Filistin Direnişi, Hamas 5 Haziran 2017

Siyonist Basın: HAMAS, 3 Yılda 2000 FÜZE Denedi

Siyonist işgal rejiminde yayınlanan askeri istatistik raporları, Hamas’ın askeri kanadı İzzeddin El-Kassam Tugaylarının 2014 yılında meydana gelen savaştan şimdiye kadar 2000’e yakın füze denemesi yaptığını iddia etti.

Raporları yayınlayan işgalcilere ait siteler, 2014 savaşından sonra füze gücünü ve menzilini artıran Hamas hareketinin sürekli füze denemeleri gerçekleştirdiğini, bu süre içinde denize doğru iki binden fazla füze attığını ifade etti.

GÖZAT  KUDÜS TUGAYLARI: Füzelerimiz İsrail İçin Hazır

Raporlarda Hamas hareketinin sadece 2017 yılı içinde 500’den fazla füze denemesi yaptığı belirtildi.

Hamas ile ilgili bu bilgiyi yayınlayan siteler, “İsrail ordusu Hamas’ın şu anda denize doğru deneme amaçlı attığı füzelerin yarın çıkabilecek bir savaşta bize doğru atılacağını çok iyi biliyor. Öyleyse İsrail ordusu bu soruna acilen çözüm bulması gerekir” ifadesini kullandı.

GÖZAT  Hamas - Kassam Tugayları Füze Gücü: Bizde Dahası Var!

İsrail askeri ve istihbarat kaynaklarının El-Kassam Tugaylarının füze denemesi yaptığı iddialarına karşı Hamas ve El-Kassam Tugayları sessizliğini koruyor.

Hareket, haberleri doğrulamadığı gibi, yalanlamıyor da. Sadece işgale karşı Filistin halkını ve toprağını korumak için askeri gücünü artırdığını, geliştirdiğini ve önemli aşamalar kaydettiğini ifade etmekle yetiniyor.

Scroll Up